Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.05.2020
Eesti Nakatunute jälgi ajavad koroonadetektiivid tegutsevad aja surve all (3) Ida-Tallinna keskhaigla ees lookles pikk saba Eesti lühiuudised Koroonat põdenuid oodatakse doonoriks Eksamid jäävad sel aastal vabatahtlikuks Rahahädas rohelised nõuavad liikmemaksu inkasso abil (44) Loodusenautijad on hädas rohkete puukidega (1) Majandus ELi riigid pooldavad ärajäänud lennu hüvitamist vautšeritega (5) Rail Balticu peatamine tooks kahjunõuded ja leppetrahvid (24) Majanduse lühiuudised Aasta ettevõtja koondab üle 60 inimese (2) Välismaa Piiranguid leevendav Euroopa otsib tunneli lõpus valgust (3) Välismaa lühiuudised Hiina domineerimine jätab ülejäänud maailma kaoses maskiturul hätta (5) USA valib kahe seksuaalrünnakutes süüdistatud mehe vahel (9) Arvamus Juhtkiri: koomiline parteiinkasso (2) Erkki Koort: kahe näoga RMK (19) Ruth Kalda: koroonaviiruse tegelik levik tuleb välja selgitada (4) Mare Roosileht: Ida-Virumaa vajab õnge (5) Erki Pisuke: toetuse tingimused on liiga ranged (2) Karmo Tüür: Lukašenka punktivõidud George Soros: EL peab leidma lahenduse või järgneb lagunemine (7) Kultuur Hindamatult veider multikas «Üks päev Mati Alaveri elus» – mida me saame Epneri kuuldemängust teada? Räige korruptsioon koolisüsteemis (2) Sport Indrek Kelk: dopingupatud unustatakse, lumepuudus teeb rohkem muret Spordi lühiuudised Meentus ajaloost: Rakvere Tarva riiukukest leegionär kippus vastuolusid kätega lahendama Rakvere Tarva leegionär läks kättpidi kokku nii Saage kui ka peatreener Umbraškoga Tervis Rootslased panustavad kriisi venima jäämisele (8) Tervise lühiuudised Tartu Porgandid saavad kiiremaks sõiduks lauge kurvi ja punase Jänese silla (1) Indrek Niibo: loogikaviga lõpuaktustega (1) Erkki Keldo: kriisieelarve suruti teerulliga läbi Õpilasfirmad loovad maitseid ja löövad hambad läikima Tartu lühiuudised Tudeng versus õppejõud ehk Kellele tehakse ülekohut? (15) Tänavakunstirühmitus viitab võimalusele halvas head leida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mare Roosileht: Ida-Virumaa vajab õnge

3 min lugemist
  • Riik peaks toetama Ida-Virumaa ettevõtteid laenu saamisel
  • Põlevkivitööstuse kasumit tuleks investeerida Ida-Virumaale
  • Ida-Virumaa tegevuskava peab jõudma lubadustest otsusteni
Нарвский водопад на Кренгольме FOTO: Eero Vabamägi

Olukorras, kus Ida-Virumaad on tabanud korraga kaks suurt kriisi ja endist viisi enam edasi minna ei saa, on vaja ühist arusaama, mis suunas tegutseme. Maakond ei vaja, et riik lahendaks kõik tema probleemid. Küll aga ei saa lihtsalt istuda käed rüpes ja arutleda, mis on hea Ida-Virumaa jaoks. Tuleb asuda kiiresti tegutsema ühiselt kokku lepitud eesmärkide nimel, kirjutabTTÜ Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaatamata Euroopa Liidu ja Eesti valitsuse pakutavatele toetusmeetmetele kasvab tööpuudus koroonaviiruse pandeemia tagajärjel katastroofiliselt. Töötukassa andmetel on töötuid Eestis üle 46 600 ehk 7,4 protsenti, kusjuures kõrgeim töötuse määr on Ida-Virumaal, 12,9 protsenti. Lisaks on maakonda tabanud naftakriisi mõju. Siiani on suurettevõtted veel vastu pidanud, suurt koondamislainet ei ole sellele järgnenud. On alusetu loota, et sellest on võimalik pääseda.

Rääkides Ida-Virumaa tulevikust, on vaja tõsiselt kaaluda ja mõelda, mis on need valdkonnad, ilma milleta ühiskond ja majandus hakkama ei saa. Missugused on ametid ja spetsialistid, kes toodavad suuremat lisandväärtust ning aitavad leevendada tööpuudust.

04.05.2020 06.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto