Nakatunute jälgi ajavad koroonadetektiivid tegutsevad aja surve all

Osa terviseameti Põhja regiooni koroonadetektiive. Kokku teeb Eestis koroonadetektiivi tööd 30 epidemioloogi. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Terviseameti Põhja regioonis töötab epidemioloogide rühm, kelle ülesanne on detektiivitööga jõuda jälile koroonakolletele. Neil tuleb nõustada Harjumaa, Tallinna, Järva- ja Raplamaa Covid-19 positiivseid ja nende kontaktseid, selgitada välja nakatumisteed ja potentsiaalselt nakatunud isikud. Kuidas see toimub, seda uuris Postimees.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseameti Põhja regioonis töötab epidemioloogide rühm, kelle ülesanne on detektiivitööga koroonakolletele jälile jõuda. Neil tuleb nõustada Harjumaa, Tallinna, Järva- ja Raplamaa Covid-19-positiivseid ja nende kontaktseid, selgitada välja nakatumisteed ja potentsiaalselt nakatunud inimesed. Kuidas see toimub, seda uuris Postimees.

«Terviseameti Põhja regioonis töötab üheksa koroonadetektiivi ja kaks detektiivi abilist, kellest igaüks on vähemalt viis tundi päevas Covid-19-positiivsete ja nende kontaktsetega ühenduses ja nõustamises,» rääkis terviseameti Põhja regiooni menetlusgrupi juht Juta Varjas.

04.05.2020 06.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto