Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.05.2020
Eesti Nakatunute jälgi ajavad koroonadetektiivid tegutsevad aja surve all (3) Ida-Tallinna keskhaigla ees lookles pikk saba Eesti lühiuudised Koroonat põdenuid oodatakse doonoriks Eksamid jäävad sel aastal vabatahtlikuks Rahahädas rohelised nõuavad liikmemaksu inkasso abil (44) Loodusenautijad on hädas rohkete puukidega (1) Majandus ELi riigid pooldavad ärajäänud lennu hüvitamist vautšeritega (5) Rail Balticu peatamine tooks kahjunõuded ja leppetrahvid (24) Majanduse lühiuudised Aasta ettevõtja koondab üle 60 inimese (2) Välismaa Piiranguid leevendav Euroopa otsib tunneli lõpus valgust (3) Välismaa lühiuudised Hiina domineerimine jätab ülejäänud maailma kaoses maskiturul hätta (5) USA valib kahe seksuaalrünnakutes süüdistatud mehe vahel (9) Arvamus Juhtkiri: koomiline parteiinkasso (2) Erkki Koort: kahe näoga RMK (19) Ruth Kalda: koroonaviiruse tegelik levik tuleb välja selgitada (4) Mare Roosileht: Ida-Virumaa vajab õnge (5) Erki Pisuke: toetuse tingimused on liiga ranged (2) Karmo Tüür: Lukašenka punktivõidud George Soros: EL peab leidma lahenduse või järgneb lagunemine (7) Kultuur Hindamatult veider multikas «Üks päev Mati Alaveri elus» – mida me saame Epneri kuuldemängust teada? Räige korruptsioon koolisüsteemis (2) Sport Indrek Kelk: dopingupatud unustatakse, lumepuudus teeb rohkem muret Spordi lühiuudised Meentus ajaloost: Rakvere Tarva riiukukest leegionär kippus vastuolusid kätega lahendama Rakvere Tarva leegionär läks kättpidi kokku nii Saage kui ka peatreener Umbraškoga Tervis Rootslased panustavad kriisi venima jäämisele (8) Tervise lühiuudised Tartu Porgandid saavad kiiremaks sõiduks lauge kurvi ja punase Jänese silla (1) Indrek Niibo: loogikaviga lõpuaktustega (1) Erkki Keldo: kriisieelarve suruti teerulliga läbi Õpilasfirmad loovad maitseid ja löövad hambad läikima Tartu lühiuudised Tudeng versus õppejõud ehk Kellele tehakse ülekohut? (15) Tänavakunstirühmitus viitab võimalusele halvas head leida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karmo Tüür: Lukašenka punktivõidud

2 min lugemist
  • 1:0 Valgevenes on vähem koroonat
  • 2:0 Minskis toimub 9. mai paraad
  • 3:0 Nafta hind kukkus madalseisu
Vladimir Putin ja Aljaksandr Lukašenka hokis mõõtu võtmas Sotšis 7. veebruaril 2020. FOTO: SPUTNIK/VIA REUTERS

Valgevene ja Venemaa vahel on viimased paarkümmend aastat käinud kummaline maavõistlus. Või siis õigemini kahe isakese vahel – kes on kõvem mees, kas Vladimir Putin või Aljaksandr Lukašenka, kirjutab kolumnist Karmo Tüür.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enamasti on kaalukauss kaldunud Venemaa poole, Lukašenka on käinud ikka Putini juures soodsamaid diile lunimas, mitte vastupidi. Tõsi küll, on olnud aegu, kui Lukašenka oli ka keskmise venemaalase silmis sedavõrd populaarne, et on saanud unistada Vene-Valgevene ühisriigi liidri rollis olemisest, kuid see oli ammu.

Eks ole muidugi ka kordi, kui Putin on pidanud Minskisse minema, kuid need on olnud pigem erandid ning nendel kordadel on Lukašenka üritanud võtta punktivõite. Nüüd on Valgevene liidri pidupäev ning lausa kolmes positsioonis.

04.05.2020 06.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto