Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.05.2020
Eesti Viilma Helme kriitikast: Tegemist on ju ka ristiinimesega. Annan talle andeks! (19) Ülemiste juht: mingit hängimist keskustes ei tule Eesti lühiuudised Viimsi sotsid hakkasid toetama Keskerakonda (1) Vald vabanes ebamugavast muuseumijuhist (2) Kanepilinnupaar seadis end aias sisse Majandus Kriisi eel toodi Eestisse hiigelkogus bensiini (14) Majanduse lühiuudised (1) Madalad hinnad viisid Eesti Energia kahjumisse (4) Välismaa Koroonaäpid hägustavad privaatsuse piire (5) Välismaa lühiuudised Nazarbajeva tagandamine kõigutab Kasahstani kaardimaja AJA PEEGEL ⟩ Daam lambiga viis ellu revolutsiooni kätepesus Arvamus Urve Tiidus: nimekiri haigusega X ehk kuidas tõlkida tulevikuprognoose (18) Evelyn Kaldoja: õigustamatu tõvelevitus Märt Põlluveer: mida teha tulevikus teisiti? Liis Aavik: harvikhaiguste ravi vajab riigi tuge Edward Lucas: mida Hiina meile Venemaa kohta õpetab? (7) Juhtkiri: kallid kütusemüüjad, usaldus on kadumas (12) Kultuur Kergejalgne catwalk fantaasiate ja foobiate miiniväljal Peeter Jalakas: nüüd andsime käest oma vabaduse (7) Sport Harrastusratturid ja -jooksjad püsivad juulini võistlusdieedil Eesti naisvehklejad on ka uues olukorras ühe jalaga Tokyo olümpial Tiimikaaslane: Otsa-Višnjova oli väga hea korvpallitajuga naiselik võistkonnamängija Jalgpalliliit tahab kontakttreeninguteks jätta vaid nädala ja lubab pettused ära hoida Indrek Tustit on tänulik: poleks Kirt saanud kuus nädalat midagi teha, oleks kahju mitmekuine Tartu Remonditud Vanemuise tänavalt vaatab vastu praak (14) Heiki Lill: kummaline pildimäng koroonasse nakatunutega Siiri Laidla: kas autoparkla on puudest tähtsam? Tartu ostab ülikoolilt 630 000 euro eest koolimaja Äsja avatud rannakeskuses soojendas vana vormi üles Eesti koondislane Kristo Kollo Arbi järv muutus Elva pärliks Valitsuse otsus võib mõned lapsed mai keskpaigas uuesti kooli viia Katse tungida geeniuse mõttemaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viilma Helme kriitikast: Tegemist on ju ka ristiinimesega. Annan talle andeks!

5 min lugemist
Peapiiskop Urmas Viilma eile Muhu saarel Liiva küla kiriku juures. FOTO: Alar Truu

Viiruslaine taandudes pühapäevast taas uksed avav kirik on valmis võtma vastutust kirikuliste tervise eest, lubab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viibite praegu Muhumaal, mis teid sinna viis?

Ma pole mitu kuud Muhumaale saanud, aga kuna mul on siin sissekirjutus, siis otsustasin esmaspäeval kolida oma kodukontori siia suvekodusse.

Kutsusite nädalavahetusel üles avaldama kirikukellade helistamisega meelt, et riik lubaks uuesti jumalateenistustele koguneda. Valitsus on nüüd otsustanud, et 10. maist võib neid taas pidada. Kas olete rahul?

Ma ei tahaks kellade helistamist mitte kuidagi ületähtsustada. Tegelikult oli ju eelmisel neljapäeval kirikujuhtidel veebinõupidamine peaminister Jüri Ratasega. Ja seal mängis peaminister mõttega, et emadepäev või äärmisel juhul emadepäevale järgnev esmaspäev võiks olla kuupäev, millal võiksid eriolukorra piirangud leeveneda. Rahvastikuminister Riina Solman käis sellesama mõtte välja laupäeval. Nii et kellade helistamine ei olnud surveavaldus, pigem andsime märku, et kirikud on valmis arvestama 2+2-reegli ja desinfitseerimiskohustusega.

05.05.2020 07.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto