Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.05.2020
Eesti Viilma Helme kriitikast: Tegemist on ju ka ristiinimesega. Annan talle andeks! (19) Ülemiste juht: mingit hängimist keskustes ei tule Eesti lühiuudised Viimsi sotsid hakkasid toetama Keskerakonda (1) Vald vabanes ebamugavast muuseumijuhist (2) Kanepilinnupaar seadis end aias sisse Majandus Kriisi eel toodi Eestisse hiigelkogus bensiini (14) Majanduse lühiuudised (1) Madalad hinnad viisid Eesti Energia kahjumisse (4) Välismaa Koroonaäpid hägustavad privaatsuse piire (5) Välismaa lühiuudised Nazarbajeva tagandamine kõigutab Kasahstani kaardimaja AJA PEEGEL ⟩ Daam lambiga viis ellu revolutsiooni kätepesus Arvamus Urve Tiidus: nimekiri haigusega X ehk kuidas tõlkida tulevikuprognoose (18) Evelyn Kaldoja: õigustamatu tõvelevitus Märt Põlluveer: mida teha tulevikus teisiti? Liis Aavik: harvikhaiguste ravi vajab riigi tuge Edward Lucas: mida Hiina meile Venemaa kohta õpetab? (7) Juhtkiri: kallid kütusemüüjad, usaldus on kadumas (12) Kultuur Kergejalgne catwalk fantaasiate ja foobiate miiniväljal Peeter Jalakas: nüüd andsime käest oma vabaduse (7) Sport Harrastusratturid ja -jooksjad püsivad juulini võistlusdieedil Eesti naisvehklejad on ka uues olukorras ühe jalaga Tokyo olümpial Tiimikaaslane: Otsa-Višnjova oli väga hea korvpallitajuga naiselik võistkonnamängija Jalgpalliliit tahab kontakttreeninguteks jätta vaid nädala ja lubab pettused ära hoida Indrek Tustit on tänulik: poleks Kirt saanud kuus nädalat midagi teha, oleks kahju mitmekuine Tartu Remonditud Vanemuise tänavalt vaatab vastu praak (14) Heiki Lill: kummaline pildimäng koroonasse nakatunutega Siiri Laidla: kas autoparkla on puudest tähtsam? Tartu ostab ülikoolilt 630 000 euro eest koolimaja Äsja avatud rannakeskuses soojendas vana vormi üles Eesti koondislane Kristo Kollo Arbi järv muutus Elva pärliks Valitsuse otsus võib mõned lapsed mai keskpaigas uuesti kooli viia Katse tungida geeniuse mõttemaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edward Lucas: mida Hiina meile Venemaa kohta õpetab?

2 min lugemist
Edward Lucas. FOTO: Albert Truuväärt

Hiina käitumine on pannud läänt mõistma ohtu, mis lähtub Venemaalt, kirjutab Briti ajakirjanik Edward Lucas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik, kes tunnevad muret kunagiste KGB-laste režiimi pärast Venemaal, peaksid tänama Hiina kommunistlikku parteid. Juba aastaid on endised idabloki maad üritanud lääneriikide pealinnade otsustajaile selgeks teha, et geopoliitika on tagasi. Kremlil on oma huvid. Meil jälle omad. Peame selle konfliktiga tegelema. Igal juhul pole mõtet teeselda, nagu seda poleks olemas.

Samamoodi ei peaks keegi tõsimeeli uskuma, et mõlemale poolele kasulikud majandussuhted toovad tingimata kaasa tihedamad ja sõbralikumad poliitilised sidemed. Nii käib see enam-vähem ELis. Prantsusmaa ja Saksamaa sõda on praegu võimatu. Me loodame, et sama võiks öelda Brexiti-järgse Suur­britannia ja Mandri-Euroopa kohta. Aga kui asi puudutab sellist autoritaarset kleptokraatiat nagu Venemaa, ei tee kasvav kaubavahetus ja investeeringud kõiki õnnelikuks. See annab Kremlile paremad võimalused sekkuda teiste asjadesse. Piisab, kui heita pilk Saksamaale.

Me oleme silmitsi ka poliitilise sõjaga – meetoditega, mille üks algatajaid oli enamlik režiim 1920. aastatel, aga mida on viimistlenud ja tänapäevastanud Putin. Selle taktikaga rünnatakse nõrku kohti otse meie ühiskondade keskmes: pealiskaudne ajakirjandus, poliitika avatus räpasele rahale, kuritarvitustele valla õigussüsteem, võõrandunud ühiskonnagrupid ja palju muud.

05.05.2020 07.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto