Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole

5 min lugemist
Kuuse aiandi juhataja Evi Kuusk rääkis, et emadepäeva paiku ostetakse kõige enam lilleampleid ja muid lilli. FOTO: Riina Martinson

Kui tavapäraselt taimemüük alles algab aprilli lõpunädalal, siis tänavu oli mõnel kasvatajal selleks ajaks juba üle poole taimedest läbi müüdud, edasimüüjad paar korda kaupa juurde tellinud ja osa sortidest suisa otsas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kodus istuvatel inimestel on lõpuks ometi aega oma aia eest hoolitseda. Mõne aja eest kevadlaatade ärajäämise tõttu mures istikukasvatajad muutuvad iga päevaga aina rõõmsamaks: kaup haaratakse lennult. Tõsi, see kehtib vaid nende kohta, kel oma kindel müügiplats või head IT-teadmised, et korralik e-pood töös hoida.

Kiire, nii kiire

Kui Kuuse aiandi juhataja Evi Kuusele helistasin, soovitas ta tulla hommikul vara, sest keskpäeval on rahvast aiandis nii palju, et juttu ajada pole mahti. Ka järgmised kõned teistele kasvatajatele algasid enamasti sõnadega: „Nii kiire on praegu, lihtsalt ei jõua, räägime hiljem.”

„Hullumaja on,” kostab muigega ka Seedri puukooli omanik Elmar Zimmer. Esimene koorem viljapuudega läks puukoolist Tallinna edasimüüja poole teele juba veebruari lõpus ja läinud nädala lõpuks oli tal kaks kolmandikku taimedest juba müüdud.

Seedri puukooli taimi müüb 20 poodi üle Eesti, lisaks kaubeldakse kohapeal ja maist sõidetakse ka turule müüma.

Aprillis nad kliente aiandisse sisse ei lasknud: väraval oli telefoninumber, millele helistades tuli töötaja vastu, võttis tellimuse ja tõi kauba kätte. „Järjekorrad olid väga pikad, eriti laupäeviti tuli isegi mitu tundi oodata,” rääkis Zimmer.

06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto