Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala mõte: maale appi arvutis istudes

1 min lugemist
On palju väikeseid pereettevõtteid, kel pole piisavat IT-oskusi või pelgavad Facebooki avalikku elu. Neile oleks suur abi, kui mõni pakuks end ­appi oma kodukontoris istudes.  FOTO: Arvo Meeks

Põllule maasikaid või kartuleid korjama ei ole ainus viis maale appi minna. Praegu oleks mõnele maaettevõtjale suisa elupäästjaks arvutispetsialist, kes aitaks hinge sisse puhuda talu e-poele. Ilma selleta praegu lihtsalt ei saa.

Mai ja juuni on tavapäraselt olnud laadakuud, mil taimi ettekasvatavad eraisikud ja ettevõtted oma kaubale ostja leiavad. Nüüd on laadad tühistatud ja igaüks peab ise vaatama, kuidas kaup maha müüa. Aiandusettevõtjatega rääkimine näitas, et neil, kes suutnud kodulehel või sotsiaalmeedias müügi käima lükata, ­läheb väga hästi. Mõnel ilmselt müügi­rekordid sündimas.

Aga kui palju on neid väikeseid pereettevõtteid, kel pole piisavat IT-oskusi või pelgavad Facebooki avalikku elu? Neile oleks suur abi, kui mõni pakuks end ­appi oma kodukontoris istudes. Aitaks luua ­e-poe.

Veelgi parem oleks, kui loodaks kaardirakendus, kus peal kõik Eesti taimemüüjad. Aga miks mitte ka värske kala, muna, liha, maasikate, köögivilja pakkujad. Kui hea oleks leida oma kodukohast taime- ja muu talukauba pakkujad. Suvel saab loodetavasti elu sisse siseturism ja mugav oleks ringi sõites nutiseadmest leida peale vaatamisväärsuste ja tanklate kohti, kus miskit head kaasa osta saab.

Ettevõtjatel oleks abi, kui kuskil üleval külaplatsid, kuhu oma taimi või saaki müüma tohib minna.

Äsja lõi laineid õpilasi põllule saata üritav mõte. Selle üle võib vaielda. Aga kahtlusteta oleks palju kasu, kui noored oma maal tegutsevatele tuttavatele e-appi läheks. Kui mõni sugulane taimi kasvatab, helistage ja uurige, kas tal on vaja abi e-poe käimalükkamisel.

Maaelu kolib üha enam netti ja nii saab maale appi minna ka neti vahendusel. Kas on vabatahtlikke?

Seotud lood
06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto