Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe

2 min lugemist
MTÜ Leesi Tarwitajate Ühisus ostis kogutud liikmemaksude eest Leesi poe ära ja praegu käib seal hoolas remont, mida teevad vabatahtlikud poolsaare kõikidest küladest. FOTO: Tiit Efert

"Ma ei kujutanud ette, kuidas ütlen oma lastele, et sel suvel Leesi poest enam jäätist osta ei saa,” sõnas MTÜ Leesi Tarwitajate Ühisuse juhatuse liige Ants Viirmaa, kes on võtnud poehoone renoveerimise koos Marti Hääle ja Artur Talvikuga enda vedada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seni seitse viimast aastat pidas Leesi poodi Liisa Ojangu. Kui ta sügisel kaupluse talveks sulges, teadis ta, et senisel kujul see enam uksi ei ava. Kohalikud asusid otsima kaupluse avamise võimalusi: kas uutes ruumides või kokku leppida senise hooneomanikuga, kes oli maja müüki pannud. Oli oht, et selle ostab ära keegi, kes pole poe pidamisest huvitatud.

Leesi Tarwitajate Ühisus

Selle välistamiseks moodustati läinud aasta lõpus Juminda poolsaare elanikest MTÜ Leesi Tarwitajate Ühisus. Ühisuse liikmeks saavad astuda kõik soovijad, tasudes liikmemaksu 1000 eurot. MTÜ juhatusse valiti Marti Hääl Tammistult, Artur Talvik Tapurla külast ja Ants Viirmaa Leesilt. Registreerimise ajaks tegid ülekande 58 inimest, tänaseks on liikmeid 63. Ühisuse nimi viitab ajaloolisele järjepidevusele, sest poemaja ehitas 1913. aastal Leesi Kalameeste Tarwitajate Ühisus. Ka tookord koguti raha liikmete käest. Poe juurest viis otsetee sadamasse, kust toodi müüki värsket kala.

MTÜ Leesi Tarwitajate Ühisus ostis liikmemaksude eest Leesi poe ära ja praegu käib seal hoolas remont, mida teevad vabatahtlikud poolsaare kõikidest küladest.

06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto