Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevadseeni leiab kuni suveni

3 min lugemist
Kurrelile meeldib kasvada haabade läheduses. FOTO: Tiit Efert

Tänavune kevad on meelitanud paljud inimesed metsa ja loodusradadele, aga kui rajalt natukene kõrvale vaadata, võib sealt leida ka seeni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kevadseentega nagu igasuguste seentega peab olema ettevaatlik. Kes seentes sada protsent kindel ei ole, võiks jätta need korjamata. Teine variant on minna metsa koos asjatundjaga. Kohtusime Tartumaal Pataste ja Alatskivi vahelisel käänulisel maanteel Peipsi piirkonna toiduedendaja Tauno Laasikuga, kes tunneb siinset kanti hästi ja on juba seeneluurel käinud. Kevadine seenelkäik on mõnus, sest metsas pole veel putukaid, õhk on värske ega hakka palav.

Kuidas õiged seenemetsad üles leida? See pole Tauno sõnul üldse keeruline. Peab tundma ümbrust. Tauno leiab seenekohti metsas palju ringi liikudes. „Vahel tunned, et on tahtmine minna, jalad kohe kisuvad mingis suunas ja kui kohale jõuad, saad teada, miks sa siia tulid,” kõneles Tauno.

Kevadkogritsahooaeg algab

Tauno peatas auto tolmusel kruusateel ja suundus metsa. Mitte kaugel sõiduteest ilmus krõbisevas metsas liivakünkal nähtavale kühmuline kevad­kogrits. „Võta ta välja nii madalalt kui võimalik,” soovitas Tauno. Tegemist on mõnesentimeetrise läbimõõduga seenega, mis võib rusikasuuruseks kasvada. Kevadkogritsaid leidub Tauno teada igasugustes metsades, aga nad eelistavad liivast pinnast.

06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto