Sisukord
Kultuur
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi

1 min lugemist
Kõneleb Berk Vaher. FOTO: Elmo Riig

Mida on kaasa toonud koroonakriis ja eriolukorra piirangud kultuurielule ning mis saab edasi, arutletakse täna kell 13–16.30 Tartu 2024 programmi kuuluva «Kultuurikompassi» foorumil «Milliseks kujundame kultuurikorralduse uue ajastu?». Korraldajate teatel on see Eesti esimene valdkondadeülene kokkuvõte kultuurielust koroonakriisis ja selle järel.

Foorumi kaaskorraldaja, Tartu linna kultuuriosakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul on koroonakriis tabanud valdkonda valusalt. Ta peab oluliseks, et kultuurivallas tegutsejad räägiksid avalikult nii oma probleemidest kui ka võimalikest lahendustest, et olla toeks üksteisele ja hoida sidet publikuga. «Foorumil arutlemegi selle üle, kuidas on tuldud toime piirangutega, esitleme leidlikke ja ettevõtlikke lahendusi ning püüame kujutleda, milliseks võib kujuneda kultuurielu lähemal ajal,» lisas Viidul.

Foorumi üks korraldajaid on ka Tartu 2024, mille loomenõukogu liige ja üks foorumil esinejaist Berk Vaher näeb kultuurikorraldajatel suurt rolli ka kriiside lahendamisel.

«Kuigi mitmetel kunstialadel tegutsejad on sattunud väga raskesse seisu, oleme täna ja tulevikus ka abiandjad, mitte vaid abivajajad,» märkis Vaher. «Kuidas toita inimeste ja kultuuride elutahet, taastada usaldust nende vahel ja julgust piiriülesteks lähikontaktideks, võita hirme ja kapseldumistungi – need on kunstide suured ülesanded igast üleilmsest kriisist väljatulekul, nii ka nüüd.»

Foorumil jagavad kogemusi muutustega hakkama saamisest ja arutlevad tuleviku üle Eesti eri paigus asuvad esinejad, nagu näiteks Virgo Sillamaa (Music Estonia), Marleen Viidul (Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond), Matis Leima (Matis Leima Music), Vahur Keller (Kellerteater) ja Joanna Hoffmann (Tartu kunstimuuseum).

Arutelu juhib Urmas Vaino. Täpsem ajakava on aadressil www.tartu2024.ee/kultuurikompass. Foorum toimub Eestis arendatud veebikeskkonnas Worksup.com. 

Seotud lood
06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto