Sisukord
Kultuur
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi

2 min lugemist
Autokinoelamus Vilniuse lennujaamas. FOTO: Andrius Sytas

Kultuuriminister Tõnis Lukas viib täna, neljapäeval valitsusse ettepaneku, et mai keskpaigast võiks lubada autokinoseansside korraldamist, aga millal tohib avada päriskinod, on endiselt lahtine. Võib-olla mitte enne suve lõppu.

Erakordse atraktsioonina on autokino muidugi vahva, kuid see pole lahendus kahel põhjusel. Autokino ei kõlba tegelikult filmi vaatamiseks ning see pole majanduslikult jätkusuutlik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõigepealt rahast. Vilniuse lennujaamas pandi käima autokinoseansid. Näidati Bong Joon-ho «Parasiiti» ja seansil osales 160 autot. Hind algab 15 eurost auto kohta (autos kaks inimest). Aga isegi 30-eurose pileti juures oleks kogu piletitulu maksimaalselt 4800 eurot. Sellest läheb maha käibemaks, mis on Leedus 21 protsenti. Ma ei näe kuidagi, et projektsiooni ja helisüsteemi, turvateenistuse ning piletimüügi ja muidugi filminäitamise õiguse kulud niimoodi kaetud saaksid.

Autokinode hiilgeaeg oli 1940.–1960. aastate Ameerika Ühendriikides, mis oligi sel ajal erakordselt autokeskne ühiskond. B-kategooria õudusfilmist tähtsam funktsioon oli autokinos anda teismelistele võimalus vanemate silma alt vastassugupoole kehalisi iseärasusi uurida. «Steamy Windows», nagu laulis Tina Turner ja nagu näitas 1978. aasta nostalgiafilm «Grease». Ja autod olid sel ajal SUURED, esiiste võimsam kui tänapäeva elutoadiivan!

06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto