Sisukord
Majandus
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta

2 min lugemist
Mõne panga jutule on mõtet minna alles siis, kui kärbitud sissetuleku taastumisest on möödas kolm kuud. FOTO: Priit Simson

Inimesed, kelle tööandja on sattunud raskustesse ja kelle palga hüvitab töötukassa, saavad pangalt kodulaenu küsides tõenäoliselt eitava vastuse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See, kui ettevõte töötukassalt hüvitist saab, tähendab, et firma käive on langenud aastaga 30 protsenti, ta on vähendanud töötajate arvu 30 protsenti või kärpinud alles jäänute palku 30 protsenti. Kui kaks tingimust kolmest on täidetud, on firma abikõlblik ja töötajale hüvitatakse kuni 1000 eurot.

See on aga pankadele punane lipuke. «Kui kliendi töö­andja on küsinud riigilt abi, tähendab see, et kindlus ettevõtte jätkusuutlikkuse suhtes on vähenenud,» ei teinud LHV panga eraisikute finantseerimise juht Catlin Vatsel saladust. Selliseid ettevõtteid on Eestis juba peaaegu 8000, kes on küsinud palgatoetust ligi 55 000 inimesele. Kas kõik nad peavad pangalaenust suu puhtaks pühkima?

06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto