Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Terviseametile antavate lisavolitustega satuvad inimeste õigused ohtu (4) Distantsõpe tekitas koolide vahel käärid Valitsus arutab järgmisi leevendusi (10) Eesti NSV üks viimaseid julgeolekujuhte Karl Kortelainen: Vaino oli ju veel pehmem kui Rüütel (21) Majandus Firma ümber pööranud iduettevõtja: see oli parim otsus! (1) Majanduse lühiuudised Eesti pankadel jagub puhvreid ka pikemaks kriisiks Saksa kohtu otsus külvab nii õiguslikku kui ka rahapoliitilist segadust (2) Töötukassa palgatoetus võib kodulaenust ilma jätta (10) Välismaa Kodanikupalgast oli soomlaste tööle aitamisel vähe tulu (15) Välismaa lühiuudised Eesti särab kui endise idabloki tugevaim demokraatlik riik (17) Arvamus Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp? (6) Ardo Hansson: ei muutu suurt midagi (44) Ene-Margit Tiit: mõned rehkendused seoses viirusega (2) Kultuur Õudusfilmid on juba sinu kodus Kuidas katkuepideemiad on maailma mõjutanud (1) Hendrik Alla: autokino ei kõlba kuhugi Sport Spordi lühiuudised Urmas Sõõrumaa võitles valitsuselt raha välja (5) INTERVJUU ⟩ Andrus Raadik: annaksin oma viimase palga kohe tagasi, kui vaid koju saaksin Maa Elu Aianduspisikust nakatunud tühjendavad puukoole Nädala mõte: maale appi arvutis istudes Lambavillast pakke­materjal tõi võidu Foto ⟩ Põllumees kaevas põllult välja tõelise kivijuraka Kohalikud panid rahad kokku ja taasavavad Leesi külapoe (1) 200 miljoni euro plaan võiks olla paindlikum Hapuoblikamahl aitab peavalu vastu Ilmajutt: mis teeb ilmastiku muutlikuks? Rabarber sobib küpsetistesse, hoidistesse ja magustoitudesse Köögiviljapeenras valitsegu sõbralikud suhted Kevadseeni leiab kuni suveni Tartu Inimesed paluvad häirekeskuselt abi kallima mandrile ja hobuse Lätti arstile toimetamises Jüri Kõre: kus on rahvarände päris riskid? Jüri Laurson: kõrge elektrivõrgutasu vähendab käivet (1) E-apteegist telliti tipphetkel minutis 150 karpi maske Linn alustas eriolukorrast ülemineku kampaaniat Tartu lühiuudised Olerex pidi valmis tanklast kauba välja viima ja ähvardas Tartut kahjunõudega (9) Nukunäitleja Sandra Lange kätetööna sündis kaks telesaate maski Inga Lunge kogus raamatusse kirjad minevikku ja tulevikku Foorumil tuleb juttu kultuurielust pärast kriisi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julia Laffranque: kas inimõigused on koroona riskigrupp?

5 min lugemist
  • Kriis on hea põhjus ELi liitumiseks Euroopa Inimõiguste Konventsiooniga.
  • Õiguslikust vastutusest tuleb rääkida, et edadspidi paremini valmis olla.
  • Koroona on avaldanud mõju paljudele harjumuspärastele vabadustele.
Julia Laffranque FOTO: Erakogu

Praeguse kriisi kontekstis tuleb olla valvel, et inimõigusi ei lükataks sahtlisse ­– et neid ei eraldataks nagu riskigruppi, kirjutab riigikohtunik Julia Laffranque.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võitlus viirusega ei saa muutuda asjaks iseeneses, see peab austama ka inimõigusi. Mitmesuguseid meetmeid võetakse vastu nii rahvusvahelisel, Euroopa Liidu, riikide kui ka kohalikel tasanditel. Kuigi ELi pädevus tervishoiu küsimustes on piiratud, ei pea EL, kui ta tahab inimõiguste kaitse ja demokraatia vallas vähegi tõsiselt võetav olla, mitte ainult olema valmis ja võimeline koroonaga õiguspäraselt võitlema, vaid sellisena ka rahvusvaheliselt näima. Muidu kasutavad ELi nõrkust ära selle konkurendid, kes ei pruugi olla kõige demokraatlikumad riigid ja kes manipuleerivad valeinfoga. Kui ELi kasutusele võetud meetmed osutuvad aga ebapiisavaks, siis ei vastuta Euroopa Liit, mis pole ikka veel ühinenud Euroopa inimõiguste konventsiooniga, kui niisugune, vastutavad vaid riigid. ELi tegevust või tegevusetust põhiõiguste vallas ei saa kaevata Euroopa Inimõiguste Kohtusse. Nüüd oleks hea põhjus kiirendada Euroopa Liidu ühinemist Euroopa inimõiguste konventsiooniga.

06.05.2020 08.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto