Sisukord
Välismaa
Postimees
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit?

3 min lugemist
  • Pandeemia suurendab iraanlaste nälga poliitiliste vabaduste järele.
  • Režiim peab ellujäämiseks hädavajalikuks rahvaga meedia kaudu manipuleerimist.
  • Valitsuse asemel on tähtsaim roll islamirevolutsiooni valvurite armeel.
  • Vaimulikkonna vastuhakk režiimile muutub üha märgatavamaks.
Islami revolutsioonilise kaardiväe liige desinfitseerib bussipeatust, mille taustal seinamaaling endise ajatolla Ruhollah Khomeini (paremal) ja Iraani praeguse juhi ajatolla Ali Khamenei piltidega.  FOTO: MORTEZA NIKOUBAZL/SIPA/Scanpix

Koroonaviirus jõudis Iraani ajal, mil islamivabariik on nõrgim kogu oma 40-aastase olemasolu vältel. Islamivabariigil on tulnud aastate jooksul ette raskeid olukordi, mis on ähvardanud õõnestada riigi olemust, nii tema õiguslikku ja majanduslikku külge kui ka populaarsust ning juhindumist islamistlikust välispoliitikast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hoolimata takistustest ja koroonaviirusest tingitud probleemidest, ei ole islamivabariik tunnistanud muutusi, mis seal juba aset on leidnud.

Praeguse ülemaailmse kriisi olemus on eksistentsiaalne, samas on sellel kriisil paradoksaalselt ka kiirendav efekt. Kiirendus aga tähendab niigi arvukate probleemidega Iraanile ka murede kasvamist. Mida suurem on pandeemia põhjustatud kahju, seda suurem on inimeste paanika.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto