T, 5.12.2023

Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (2)

Kadri Jõgi
, orientalist
Copy
Islami revolutsioonilise kaardiväe liige desinfitseerib bussipeatust, mille taustal seinamaaling endise ajatolla Ruhollah Khomeini (paremal) ja Iraani praeguse juhi ajatolla Ali Khamenei piltidega. 
Islami revolutsioonilise kaardiväe liige desinfitseerib bussipeatust, mille taustal seinamaaling endise ajatolla Ruhollah Khomeini (paremal) ja Iraani praeguse juhi ajatolla Ali Khamenei piltidega. Foto: MORTEZA NIKOUBAZL/SIPA/Scanpix

Koroonaviirus jõudis Iraani ajal, mil islamivabariik on nõrgim kogu oma 40-aastase olemasolu vältel. Islamivabariigil on tulnud aastate jooksul ette raskeid olukordi, mis on ähvardanud õõnestada riigi olemust, nii tema õiguslikku ja majanduslikku külge kui ka populaarsust ning juhindumist islamistlikust välispoliitikast.

Hoolimata takistustest ja koroonaviirusest tingitud probleemidest, ei ole islamivabariik tunnistanud muutusi, mis seal juba aset on leidnud.

Praeguse ülemaailmse kriisi olemus on eksistentsiaalne, samas on sellel kriisil paradoksaalselt ka kiirendav efekt. Kiirendus aga tähendab niigi arvukate probleemidega Iraanile ka murede kasvamist. Mida suurem on pandeemia põhjustatud kahju, seda suurem on inimeste paanika.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles