Sisukord
Kultuur
Tänane leht
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu

2 min lugemist
Dramamama, «Uphill Battle». FOTO: plaat

Ameerikas öeldakse kõik olevat väga suures mõõdus: taevas, maa, linnad, kaubanduskeskused, autod, toiduportsud jne. Ameerikaga seondub tihti ka selline väljend nagu «läbilöömine». Ikka tahetakse just Ameerikas läbi lüüa, ja kui sellise asjaga hakkama saadakse, siis võib edu nimetada lõplikuks ja absoluutseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rohkem on muidugi neid, kes osutuvad Ameerikas mitte läbi löönuks. Hiljuti hakkas silma artikkel, mis küsis pealkirjas, kas eestlastel on korvpalliliigas NBA läbilöömiseks vajalikku tapjainstinkti. Läbilöömiseks peab olema tapjainstinkti ja tundub, et Ameerika kohta kehtib see veel eriti.

Dramamama on Tallinnast pärit hard-rock-bänd, kes oma kolmanda plaadi salvestas mingis mõttes Ameerika südames, kantripealinnas Nashville’is. Seal on aastaid elanud nende kitarrist Laur Joamets, kes mäletatavasti mängis kuulsa Sturgill Simpsoni bändis (kasvõi selles mõttes võib öelda, et ta lõi Ameerikas läbi).

«Uphill Battle’it» kuulates käibki päris sageli peast läbi küsimus, milline on bändi suhe läbilöömisega. Muusika on ju väga professionaalselt tehtud ja viitab enamasti – või mis enamasti, tegelikult kogu aeg – tagasi 90ndatele, sellele roki viimasele suurele kümnendile.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto