Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile

Kolmandat liiki vanem suhtub asja ükskõikselt: lapse enda asi, kui ei õpi. Need on keerulised juhtumid, millesse kaasatakse ka omavalitsuse lastekaitsespetsialist ja kooli haridustöötaja. FOTO: Remo Tõnismäe

Eriolukorraga kaasnenud distantsõppes on vanemad olnud sunnitud oma aega jagama täiskohaga töö ja õpetaja rolli vahel. Meeles peavad püsima mitmesugused kodutööd ning omaette katsumus on ka lapse motiveerimine ning rutiini tekitamine keset kaost.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Haridus- ja teadusministeeriumi poole on distantsõppe perioodil pöördunud sadu lapsevanemaid nii telefonitsi, meilitsi kui ka sotsiaalmeedia vahendusel. Kuigi ministeeriumist öeldakse Postimehele, et nende hinnangul on distantsõppega väga kenasti toime tuldud, on lapsevanemaid, kes ei jaga ministeeriumi arvamust.

Anne jaoks, kelle kolm last käivad kõik Tartu eri koolides – Kivilinna koolis, Mart Reiniku koolis ning Miina Härma gümnaasiumis –, on distantsõpe olnud närviline, sest koormus on tõusnud ning oma põhitöö tegemise kõrvalt laste õpetamine võtab oma aja. «Mõnikord on tunne, et ei saa kumbagi asja sajaprotsendiliselt teha,» ütles ta.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto