Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile

5 min lugemist
Kolmandat liiki vanem suhtub asja ükskõikselt: lapse enda asi, kui ei õpi. Need on keerulised juhtumid, millesse kaasatakse ka omavalitsuse lastekaitsespetsialist ja kooli haridustöötaja. FOTO: Remo Tõnismäe

Eriolukorraga kaasnenud distantsõppes on vanemad olnud sunnitud oma aega jagama täiskohaga töö ja õpetaja rolli vahel. Meeles peavad püsima mitmesugused kodutööd ning omaette katsumus on ka lapse motiveerimine ning rutiini tekitamine keset kaost.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Haridus- ja teadusministeeriumi poole on distantsõppe perioodil pöördunud sadu lapsevanemaid nii telefonitsi, meilitsi kui ka sotsiaalmeedia vahendusel. Kuigi ministeeriumist öeldakse Postimehele, et nende hinnangul on distantsõppega väga kenasti toime tuldud, on lapsevanemaid, kes ei jaga ministeeriumi arvamust.

Anne jaoks, kelle kolm last käivad kõik Tartu eri koolides – Kivilinna koolis, Mart Reiniku koolis ning Miina Härma gümnaasiumis –, on distantsõpe olnud närviline, sest koormus on tõusnud ning oma põhitöö tegemise kõrvalt laste õpetamine võtab oma aja. «Mõnikord on tunne, et ei saa kumbagi asja sajaprotsendiliselt teha,» ütles ta.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto