N, 1.12.2022

Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele

Carl-Robert Puhm
Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riik on eraldanud töötukassale töötasuhüvitiste maksmiseks 250 miljonit eurot. Praegu ei oska amet veel öelda, kaua sellest jätkuda võiks.
Riik on eraldanud töötukassale töötasuhüvitiste maksmiseks 250 miljonit eurot. Praegu ei oska amet veel öelda, kaua sellest jätkuda võiks. Foto: Margus Ansu

Kui nädala alguses oli töötukassale esitanud töötasuhüvitise taotluse 7700 ettevõtet kokku 54 200 töötajale, siis viimastel päevadel on toimunud hüppeline kasv. Eilse seisuga on juba ligi 103 000 töötaja palgakulu hüvitamise taotlust.

Amet tegeleb taotluste läbivaatamisega, praeguseks on palgatoetus määratud 62 200 inimesele. Rahuldatud taotluste kogukulu on viimastel andmetel 61 miljonit eurot, kuid see summa kasvab pidevalt.

Töötukassa kommunikatsiooni peaspetsialist Lauri Kool selgitas Postimehele hüppelist tõusu aprillikuu avaldustega. «Näeme, et taotlusi on hakanud tegema ka suuremad ettevõtted. Kui märtsis soovisid toetust peamiselt väikeettevõtted ning ühe avaldusega taotleti hüvitist umbes viiele töötajale, siis nüüd on ühe avalduse peal juba keskmiselt 8,2 töötajat,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles