Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla

Maja taga puu otsas on korralik mängumaja koos liugteega. Need on mõeldud Grigori üheksale lapselapsele ja nende sõpradele. FOTO: Kuvatõmmis

Eelmisel nädalal kirjutas Postimees krundianastajast, kes on Tallinnas Veskimetsas enda valdusse võtnud suure tüki riigimaad ja toimetab seal juba aastaid rahumeeli. Tänu munitsipaalpolitseile õnnestus nüüd omavolilise maakasutaja isikust üht-teist teada saada.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mupo peainspektor Talehh Gusseinov sattus Veskilise 4 majapidamist kontrollima siis, kui sealne asukas oli kohal. Kuna maa omandiküsimused ei kuulu munitsipaalpolitsei pädevusse, anti maakasutajale esialgu suuline korraldus likvideerida maatüki kergliiklusteepoolses servas olev sõnnikuhunnik, mille peremees oli alles eelmisel nädalal kohale vedanud, ning hoolitseda kogu aiaga piiratud ala heakorra eest.

Nagu mupo välja selgitas, tegutseb riigimaal 76-aastane pensionär Grigori ning seda maad olevat ta kasutanud juba 30 aastat. Oma selgitustes rõhutas Grigori, et kunagi 1990. aastate alguses olevat talle Vabaduse väljakul asuvast suurest majast selle maa kasutamiseks luba antud.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto