Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Kallas: Rail Balticut on vaja

3 min lugemist
  • Rail Baltic lõhub Venemaa impeeriumi-identiteeti
  • Kiirraudtee on alternatiiv auto- ja lennutranspordile
  • Projekti rahastamist toetab EL miljardi euroga
Rail Balticu esimese viadukti nurgakivi asetamine. Pildil Taavi Aas, Riia Sillave, Jüri Ratas, Henrik Hololei, Kari Kauniskangas, Siim Kallas. Tallinn, 28.11.2019 FOTO: Mihkel Maripuu

Ma ei suuda siiamaani aru saada teatud ringkondade vastuseisust Rail Balticule. Kui see muutus Euroopa seaduse osaks detsembris 2013, oli nii Euroopa Parlamendi kui ka liikmesriikide toetus sellele üksmeelne, samal ajal kui üleeuroopalise transpordivõrgustiku projektile tehti enne lõpphääletust tuhat muudatusettepanekut. Tuhat, mitte sada. Me oletasime, et just Eestis tuleb toetus sellele projektile maksimaalne, kirjutab riigikogu liige Siim Kallas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ma ei suuda siiamaani aru saada teatud ringkondade vastuseisust Rail Balticu projektile. Kui see muutus Euroopa seaduse osaks detsembris 2013, oli nii Euroopa Parlamendi kui ka liikmesriikide toetus sellele üksmeelne. Oletati, et ka Eestis saab toetus sellele projektile olema maksimaalne.

Miks on Venemaa selle projekti vastu? Majanduslikult on see natuke arusaamatu. Pakkusin omal ajal Vene juhtkonnale erinevaid koostöövõimalusi, kuidas Euroopa võrku Vene raudteega ühendada, sealhulgas Rail Balticu kaudu. Aga see ei pakkunud neile huvi.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto