N, 28.09.2023

Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments 30
Kultuurikomisjon otsustas tänasel istungil teha Riigikogu täiskogule ettepaneku nimetada Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu uuteks tunnustatud ekspertidest liikmeteks Peeter Espaki, Priit Hõbemägi ja Viktor Trasbergi.
Kultuurikomisjon otsustas tänasel istungil teha Riigikogu täiskogule ettepaneku nimetada Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu uuteks tunnustatud ekspertidest liikmeteks Peeter Espaki, Priit Hõbemägi ja Viktor Trasbergi. Foto: Erik Peinar

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas eile teha täiskogule ettepaneku nimetada Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu uuteks ekspertidest liikmeteks ajakirjanik ja õppejõud Priit Hõbemägi, majandusteadlane Viktor Trasberg ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut juhataja Peeter Espak. Kui kahe esimese puhul üldsusel suuri küsimusi ei tekkinud, siis Espaki valimine tekitas kriitikutes hämmeldust.

Kuigi ERRi nõukogus on igal parlamendierakonnal niigi üks koht, ei jäetud poliitilist mõjuvõimu kasutamata ka ekspertide määramisel. Selleks et koalitsioonile meelepärased kandidaadid valituks osutuksid, tuli Isamaa erakonnal teha kultuurikomisjonis vangerdus. Ka varasematel kordadel koalitsiooni enamusega vastuollu läinud Viktoria Ladõnskaja-Kubits asendati eilsel hääletusel Sven Sesteriga.

Ainsa kultuurikomisjoni liikmena ka ise ERRi nõukokku kuuluv Ladõnskaja-Kubits tunnistab, et läks tõepoolest erakonnaga vastuollu. «Täna (eile – toim) oli mul väga raske fraktsiooni koosolek. Kuna jäin eri arvamusele ERRi nõukogu konkursi läbiviimise osas, siis mind vahetati kultuurikomisjonis välja. Kandidaate ma kommenteerima ei hakka, aga eelkõige on probleemiks tehnoloogia – see, kuidas otsused sünnivad,» rääkis Ladõnskaja Postimehele, lisades, et loodab siiski kultuurikomisjonis jätkata.

Facebook
Comments 30

Märksõnad

Tagasi üles