Sisukord
Eesti
Postimees
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad

2 min lugemist
Eesti tulemuste keskmine punktisumma on 547, mis on oluliselt kõrgem OECD keskmisest tulemusest (505 p). Selle tulemusega esimesel kohal, meile järgnevad Soome ja Kanada, mis jagavad teist ja kolmandat kohta (vastavalt 537 p ja 532 p). FOTO: Stringer/Venezuela/REUTERS

Eile selgusid Eesti 15-aastaste laste PISA testi finantskirjaoskuse osa tulemused. Meie noored on maailma tipus, esimesel kohal, edastades Soomet ja Kanadat. Kõik lapsed on tublid, olgu tüdrukud või poisid, linnast või maalt, vaesest või jõukamast perest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui eelmises PISA finantskirjaoskuse testis, 2012. aastal sai Eesti 529 punktiga maailmas kolmanda koha, siis viimatises, 2018. aastal tehtud testis saavutasid 15-aastased Eesti õpilased esikoha 547 punktiga. Soome eakaaslastest olid Eesti teismelised ees 10 punktiga ja Kanada omadest lausa 15 punktiga. Läti noored on kaheksandal kohal 501 punktiga, kusjuures kuus aastat tagasi said lätlased sama punktiskoori. Läti järel on Leedu 498 punktiga ning 10. kohal Venemaa 495 punktiga.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõõmustas, et Eesti sai Soomest 10 punkti rohkem, mis on vägagi hea tulemus. «Meie esikoht on seotud sellega, et meil on kasvanud kõige andekamate noorte osa, ometi on meil ka tarkus (PISA baastase – toim) säilinud. Meie areng ülespoole pole toonud kaasa tähelepanu kadumist nendelt lastelt, kellele tulevad head tulemused raskemalt kätte.»

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto