Sisukord
Arvamus
Postimees
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leon Glikman: haldusriigi pealetung

3 min lugemist
  • Hädaolukorra seaduse muutmise eelnõu vajab täiendamist
  • Praegusel kujul annab see täitevvõimule liiga palju võimu
  • Muudatus avab ukse põhiõiguste kaitse kärpimisele
Vandeadvokaat Leon Glikman FOTO: Mihkel Maripuu

Hädaolukorra muutmise seaduseelnõuga antaks täitevvõimule vägagi lõdvad otsustuspiirid, mis võivad viia põhiseadusega keelatud riigipoolse omavolini, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui nakkuse levikuga on tekkinud uus reaalsus, siis seadusloome praktikas pole paraku muutusi toimunud: jätkub õilsate eesmärkide ärakasutamine ametnike suva laiendamiseks ja tavainimese põhiõiguste piiramiseks. Hea näide on eriolukorras üllitatud hädaolukorra seaduse ja mitmete teiste seaduste muutmise eelnõu.

Mõistlikku kahtlust ei saa tekkida selles, et meetmed Covid-19 viiruse leviku tõkestamiseks on vajalikud inimeste elu ja tervise kaitseks. Kui jätta kõrvale pisut aeglane käivitamine, Saaremaa võrkpallimatši fopaa ja hulk umbmääraseid sõnumeid kriisi algusjärgus, siis on Eesti selle ülesande täitmisega eriolukorda kehtestades ja mõistlikke piiranguid rakendades üldplaanis hästi hakkama saanud. Paljuski on riik kordamineku eest tänu võlgu kodanikualgatusele ning vabatahtlikule tööle – ja seda nii eri valdkondade teadlaste, IT-spetsialistide kui kodanikuaktivistide poolt eriolukorra ajal.

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto