Sisukord
Majandus
Tänane leht
08.05.2020
Eesti Distantsõpe paneb vanemate võimed proovile (8) Koalitsioon tegi eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise (31) Palgatoetust küsitud üle 100 000 inimesele Pärnumaa mees päästis mutta vajunud põdravasika elu Eesti laste finantsteadmised on maailma parimad (12) Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Majandus Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale Euroopa Keskpank tõenäoliselt ei vasta Saksa kohtu nõudele Majanduse lühiuudised Merko tõmbas uutele korteriarendustele pidurit Riskifondid panustavad kulla hinna rallile (3) Välismaa Postihääletus annab trumbid Poola võimuparteile Itaalia annab 600 000 migrandile loa jääda Saksamaa nõuab välja kurikuulsat Vene häkkerit (2) Välismaa lühiuudised Kadri Jõgi: kas pandeemia võib muuta Iraani valitsusmudelit? (3) KOHALIK VAADE ⟩ Pandeemia hoogustas Serbias meediasõda Arvamus Juhtkiri: hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas Mart Raudsaar: sauna panin, küla läks (4) Toomas Alatalu: maailmasõja pikkusest Putini järgi (1) Siim Kallas: Rail Balticut on vaja (32) Mart Kivastik: raudsed maskid (3) Leon Glikman: haldusriigi pealetung (1) Lugejakirjad: liikumispiiranguist ja hajaasustuse internetist Uno Lõhmus: milline on õiguskord pärast eriolukorra lõppu? Kultuur Dramamama: viimased seitse aastat oleme bändina olnud kaugsuhtes Lepo Sumera – avali hing, kes alati valmis seiklusteks Hästi tehtud, kuid ambitsioonitu Sport Spordi lühiuudised Eestlaste salaplaan suusatamise MK-etapi korraldamiseks – Tallinna lauluväljak (4) «Ootame, millal väravavahid saavad jälle väravavahid olla.» Tallinn Pensionäri ebaseaduslik elutöö läheb haamri alla (19) Tartu Vaksali tunneli üks järsk trepp asendub tuleval aastal kaldteega Kätlin Konstabel: koroonatüdimus – miks ja mis selle vastu aitaks? Tühjad teed ja kuiv asfalt ahvatlevad sohvreid kihutama (5) Tartu lühiuudised Kõige ohtlikum kodu on oma aruga suvilast ehitatud elamu (4) Tartumaa aasta ema saab tiitli kätte päev varem oma koduuksel Ema ja tema ema elust Emajõe ääres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Transaviabaltica: riigikohus võib luua pretsedendi kogu Euroopale

3 min lugemist
  • Transaviabaltika ootab põhjendust, miks on riik seadnud lennukitele vanusepiiri.
  • Riik nõuab teenuse osutamist lennukitega, mis toodetud aastal 2000 või hiljem.
  • Riigihangete vaidlustuskomisjon ja kohtud on seni jätnud õiguse maanteeametile.
  • Riigikohtu otsus loob pretsedendi, mis mõjutab peagi lennuhankeid üle Euroopa.
Praegu Saaremaa ja Hiiumaa lennuliine teenindava Leedu päritolu ettevõtte Transaviabaltika lennuk. FOTO: Jüri Norkroos

Ajal, mil pandeemiast tingitud ülemaailmsed liikumispiirangud vähehaaval leevenevad, vaidleb suursaarte ja Tallinna vahelist lennuliiklust korraldav firma Transaviabaltika riigiga selle üle, kas viimane peab objektiivselt põhjendama nõuet, et teenust osutataks lennukitega, mis on toodetud aastal 2000 või hiljem. Firma esindaja sõnul võib riigikohtu otsus luua pretsedendi, mis mõjutab kõiki tulevasi lennuhankeid üle Euroopa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Me ei vaidle, et sellist kriteeriumit pole võimalik panna. Tahame teada objektiivseid kriteeriume: mis regulatsioonidega 2000. aastal juhtus, et 1999. aastal toodetud lennuk pole Saaremaale lendamiseks sobilik?» küsib Trans­aviabaltika esindaja Rene Must retooriliselt. «Teame vaid ajakirjandusest, et siis hakkasid lennukid muutuma ilusamaks ja paremaks. Tahame teada ka kohtu hinnangut, kas ilus ja esteetiline on objektiivne kriteerium või mitte.»

07.05.2020 09.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto