Sisukord
Arter
Tänane leht
09.05.2020
Eesti Arstist eesliinitöötaja eriline emadepäev: ma näen üle pika aja oma lapsi! Haigla juhi ja arstide tüli hakkavad lahendama nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Tehnikaülikoolile valitakse rektorit (1) Video ⟩ Vägikaikavedu tõi vanalinna odrapõllu (2) Hobikanapidaja sõdib nutika rebasega (3) Majandus Riigilt laenu saava Tallinki kvartalikahjum ei olnud väga hull (3) Jäätisevalmistajast rahvusvaheliseks kalatootjaks (1) Välismaa Eestlastel on ELi välisteenistuses rohkem kohti, kui nad kvoodiga saaksid Tšehhi saatkond kindlustab end rünnakute vastu AJA PEEGEL. Stalin muutis esimese võidulipu heiskaja naerualuseks (2) Arvamus Kohtuniku jõuline lahkumisetendus (4) Üks haigus teise järel (1) Hea sõnumi tooja Trumpi musta töö tegijad (3) Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Juhtkiri: kallistusteta emadepäev (1) Marti Aavik: iga päev maksab (1) Sport Eesti korvpalli hall kardinal, keda hinnatakse piiri taga rohkem kui kodumaal Spordi lühiuudised Autospordi liit: silmakirjalik on rääkida, et rallit ei tohiks korraldada Karl Juhkami kolumn: sport on meelelahutus, nagu ka e-sport (2) Merendus Pärnu Vallikääru Talvesadam läheb uuele rentnikule Merenduse lühiuudised AK Kuidas hügieeniline riik «läänelikkuse» põhitunnuseks sai (1) Õigusteadlane: ettevaatusühiskond ohutusreeglite rägastikus Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Mihkel Kunnus: Eestimaa, su mehemeel on kiirel allakäiguteel (9) Lauri Vahtre: aga võib-olla olemegi unikaalsed? (38) Vladimir Juškin: võiduudu kudumine (8) EKI keelekool: heal emal mitu nime Digikultuur. Kuidas muusika pilve kolis Epner Gert Raudsepast ⟩ Võitlus iseendaga Gerda Märtens tegi oma teoses jääkarust kliimapagulase Mis meist saab? Uueks loodud mõrvamüsteerium Aja auk. Virtuoos NÄDALA PLAAT: Aasta džässmuusiku esimene ühemeheplaat Lineaarne ja tsükliline aeg Juurikas: eriolukorra päevik jätkub Arter Teadlane Aigar Vaigu: koroonakriisil tuleb teine laine. Ja kolmaski. (33) «Meil on jäänud ära kõik abituuriumi rõõmud!» (3) Õppetund, kuidas teenida kriisi ajal viie päevaga pool miljonit eurot (5) Priit Pullerits: Kolm pauku karmilt kirja – aitäh, suurepärane! (10) Angerjaga on kööga. Päris kööga (2) Margus Mikomäe elusad järelehüüded Lihtne ja lopsakas koogiglamuur - proovi kindlasti! 300 hobujõudu meelelahutust. Sõiduproov Volkswagen T-Roc R-iga (1) Kuus kõige kõvemat moehitti kevadeks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õppetund, kuidas teenida kriisi ajal viie päevaga pool miljonit eurot

5 min lugemist
Barkingu tegevjuht Kustas Kõiv. FOTO: Sander Ilvest

Vinduva koroonakriisi ajal, mil kõikjal on jäänud raha vähemaks, suutis noor tehnoloogiaettevõtja Kustas Kõiv välja võluda piisava summa, mille abil laiendada tegevust Eestist kaugemale, ennekõike Saksamaale. Kas ta äriidee on tõesti nii hea, et lendab kõrgelt isegi pessimistlikul ajal?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolm meest, kes olid Kustas Kõivule lubanud 15 000 eurot, muutusid päev-päevalt järjest ärevamaks.

«Me põrume!» mäletab Kõiv meeste hirmu.

«See on täielik enesetapp!» meenub talle üks kommentaar.

«Ära tee!» kõlas lõpuks soovitus.

Kolm meest, kes olid koroonapandeemia lahvatades kaotanud niigi raha, kartsid, et jäävad Kõivuga kampa lüües ilma järjekordsest summast.

Aga Kõivul, kes saab homme 32, oli nende raha hädasti vaja. Ta oli tehnoloogiaettevõtjana jõudnud selle aasta alguseks sinnamaani, et viies riigis kasutatav parkimis- ja autopesulaäpp Barking, mis asendab igasuguseid makseterminale ja kviitungeid, tšekke ja pileteid, vajas rahasüsti, et veelgi rohkemates kohtades kasutust leida. Kolm investorit olid valmis õla alla panema, olid valmis otsima teisigi rahastajaid, et vähemalt 150 000 eurot kokku saada – kui ühtäkki hakkas Eestile lähenema koroonaviirus.

Sellises olukorras, kus majandust ähvardas määramata ajaks seiskumine, kadus kolmikul isu oma rahaga riskida. Nii nad püüdsidki Kõivu veenda, et ta Barkingusse kapitali kaasamise kampaania edasi lükkaks.

Aga Kõiv polnud oma rahastajatega sama meelt. Ega olukord viiruserindel lähe niipea paremaks, pigem läheb ajapikku ikka hullemaks, vaagis ta – seega tuleks tegutseda. Nagu ta toonast olukorda iseloomustab: sellal kui juhtinvestorid tahtsid pidurit tõmmata, soovis tema hoopis gaasi anda.

Nii läkski, et märtsi algul teatas kolmik: «Sorry, me tagurdame välja.»

Kõiv kukkus alguspunkti tagasi.

08.05.2020 11.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto