Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.05.2020
Eesti Arstist eesliinitöötaja eriline emadepäev: ma näen üle pika aja oma lapsi! Haigla juhi ja arstide tüli hakkavad lahendama nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Tehnikaülikoolile valitakse rektorit (1) Video ⟩ Vägikaikavedu tõi vanalinna odrapõllu (2) Hobikanapidaja sõdib nutika rebasega (3) Majandus Riigilt laenu saava Tallinki kvartalikahjum ei olnud väga hull (3) Jäätisevalmistajast rahvusvaheliseks kalatootjaks (1) Välismaa Eestlastel on ELi välisteenistuses rohkem kohti, kui nad kvoodiga saaksid Tšehhi saatkond kindlustab end rünnakute vastu AJA PEEGEL. Stalin muutis esimese võidulipu heiskaja naerualuseks (2) Arvamus Kohtuniku jõuline lahkumisetendus (4) Üks haigus teise järel (1) Hea sõnumi tooja Trumpi musta töö tegijad (3) Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Juhtkiri: kallistusteta emadepäev (1) Marti Aavik: iga päev maksab (1) Sport Eesti korvpalli hall kardinal, keda hinnatakse piiri taga rohkem kui kodumaal Spordi lühiuudised Autospordi liit: silmakirjalik on rääkida, et rallit ei tohiks korraldada Karl Juhkami kolumn: sport on meelelahutus, nagu ka e-sport (2) Merendus Pärnu Vallikääru Talvesadam läheb uuele rentnikule Merenduse lühiuudised AK Kuidas hügieeniline riik «läänelikkuse» põhitunnuseks sai (1) Õigusteadlane: ettevaatusühiskond ohutusreeglite rägastikus Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Mihkel Kunnus: Eestimaa, su mehemeel on kiirel allakäiguteel (9) Lauri Vahtre: aga võib-olla olemegi unikaalsed? (38) Vladimir Juškin: võiduudu kudumine (8) EKI keelekool: heal emal mitu nime Digikultuur. Kuidas muusika pilve kolis Epner Gert Raudsepast ⟩ Võitlus iseendaga Gerda Märtens tegi oma teoses jääkarust kliimapagulase Mis meist saab? Uueks loodud mõrvamüsteerium Aja auk. Virtuoos NÄDALA PLAAT: Aasta džässmuusiku esimene ühemeheplaat Lineaarne ja tsükliline aeg Juurikas: eriolukorra päevik jätkub Arter Teadlane Aigar Vaigu: koroonakriisil tuleb teine laine. Ja kolmaski. (33) «Meil on jäänud ära kõik abituuriumi rõõmud!» (3) Õppetund, kuidas teenida kriisi ajal viie päevaga pool miljonit eurot (5) Priit Pullerits: Kolm pauku karmilt kirja – aitäh, suurepärane! (10) Angerjaga on kööga. Päris kööga (2) Margus Mikomäe elusad järelehüüded Lihtne ja lopsakas koogiglamuur - proovi kindlasti! 300 hobujõudu meelelahutust. Sõiduproov Volkswagen T-Roc R-iga (1) Kuus kõige kõvemat moehitti kevadeks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arstist eesliinitöötaja eriline emadepäev: ma näen üle pika aja oma lapsi!

5 min lugemist
Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juht Kristiina Põld koos oma lastega. FOTO: Madis Veltman

Põhja-Eesti regionaalhaigla EMO juhile dr Kristiina Põllule on emadepäev seekord eriline: pärast pikki nädalaid lastest lahus ollakse jälle koos. Kaks kuud tagasi töölt koju tulles tegi ta 11-aastasele tütrele Anitale ja 13-aastasele pojale Jasperile teatavaks päeval sündinud raske otsuse: lapsed peavad pakkima asjad ja määramata ajaks ehk koroonakriisi lõpuni eraldi elama kolima. Päev varem oli Eestis välja kuulutatud eriolukord ja EMO täis inimesi, kel kahtlustati koroonaviirust. Ema süda küll valutas, kuid hirm laste haigestumise pärast oli suurem kui igatsus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Reedel, 13. märtsil, muutus elu päevapealt. Kaks viimast kuud mu elust on sõna otseses mõttes kadunud,» ütleb dr Kristiina Põld mõtlikult ja silmitseb talle paar minutit tagasi meditsiinitöötajate poolt emadepäeva eel tänutäheks kingitud kollaseid roose. «Alates 1. maist ei ole meie haiglas lisandunud ühtegi uut koroonapatsienti. Neli inimest on veel kunstlikul hingamisel, aga tavapalatis pole enam kedagi. See õudus on möödas. Saan emadepäeva kodus lastega veeta.» Kaks kuud on ta tõtanud tööle varavalges ja jõudnud koju alles kümne ajal õhtul. Kodus ootasid teda küll elukaaslane ja kaks rõõmsat koera, aga lastetoad olid tühjad.

13. märts jääb talle alatiseks meelde. «See oli raske päev minu elus. Päeval teatasime meditsiinitöötajatele, et meie suurim hirm on saanud reaalsuseks ja nüüd lähebki raskeks,» meenutab Põld, kelle sõnul oodati samasugust katastroofi nagu Itaalias, kus arstid varisesid kokku nii füüsilise kui emotsionaalse koormuse all, kuna kõigi abistamiseks ei jätkunud aparaate, voodikohti ega töötajaid. Õhtul koju minnes ootas teda ees veelgi raskemast otsusest teatamine.

08.05.2020 11.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto