Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.05.2020
Eesti Arstist eesliinitöötaja eriline emadepäev: ma näen üle pika aja oma lapsi! Haigla juhi ja arstide tüli hakkavad lahendama nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Tehnikaülikoolile valitakse rektorit (1) Video ⟩ Vägikaikavedu tõi vanalinna odrapõllu (2) Hobikanapidaja sõdib nutika rebasega (3) Majandus Riigilt laenu saava Tallinki kvartalikahjum ei olnud väga hull (3) Jäätisevalmistajast rahvusvaheliseks kalatootjaks (1) Välismaa Eestlastel on ELi välisteenistuses rohkem kohti, kui nad kvoodiga saaksid Tšehhi saatkond kindlustab end rünnakute vastu AJA PEEGEL. Stalin muutis esimese võidulipu heiskaja naerualuseks (2) Arvamus Kohtuniku jõuline lahkumisetendus (4) Üks haigus teise järel (1) Hea sõnumi tooja Trumpi musta töö tegijad (3) Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Juhtkiri: kallistusteta emadepäev (1) Marti Aavik: iga päev maksab (1) Sport Eesti korvpalli hall kardinal, keda hinnatakse piiri taga rohkem kui kodumaal Spordi lühiuudised Autospordi liit: silmakirjalik on rääkida, et rallit ei tohiks korraldada Karl Juhkami kolumn: sport on meelelahutus, nagu ka e-sport (2) Merendus Pärnu Vallikääru Talvesadam läheb uuele rentnikule Merenduse lühiuudised AK Kuidas hügieeniline riik «läänelikkuse» põhitunnuseks sai (1) Õigusteadlane: ettevaatusühiskond ohutusreeglite rägastikus Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Mihkel Kunnus: Eestimaa, su mehemeel on kiirel allakäiguteel (9) Lauri Vahtre: aga võib-olla olemegi unikaalsed? (38) Vladimir Juškin: võiduudu kudumine (8) EKI keelekool: heal emal mitu nime Digikultuur. Kuidas muusika pilve kolis Epner Gert Raudsepast ⟩ Võitlus iseendaga Gerda Märtens tegi oma teoses jääkarust kliimapagulase Mis meist saab? Uueks loodud mõrvamüsteerium Aja auk. Virtuoos NÄDALA PLAAT: Aasta džässmuusiku esimene ühemeheplaat Lineaarne ja tsükliline aeg Juurikas: eriolukorra päevik jätkub Arter Teadlane Aigar Vaigu: koroonakriisil tuleb teine laine. Ja kolmaski. (33) «Meil on jäänud ära kõik abituuriumi rõõmud!» (3) Õppetund, kuidas teenida kriisi ajal viie päevaga pool miljonit eurot (5) Priit Pullerits: Kolm pauku karmilt kirja – aitäh, suurepärane! (10) Angerjaga on kööga. Päris kööga (2) Margus Mikomäe elusad järelehüüded Lihtne ja lopsakas koogiglamuur - proovi kindlasti! 300 hobujõudu meelelahutust. Sõiduproov Volkswagen T-Roc R-iga (1) Kuus kõige kõvemat moehitti kevadeks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigla juhi ja arstide tüli hakkavad lahendama nõukogu liikmed

2 min lugemist
Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Neljapäeva õhtul saatsid 24 Kuressaare haigla arsti nii Saaremaa vallavalitsusele kui ka haigla nõukogule oma allkirjadega pöördumise, milles heidavad haigla juhatuse liikmele ja ravijuhile Edward Laanele (pildil) ette puudulikku juhtimist. Edward Laane sõnul pole arstid kordagi tema poole pretensioonidega pöördunud. Tüli loodab lahendada haigla nõukogu esimees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Allakirjutanud arstid heidavad Laanele ette, et ta juhib kriisi ajakirjanduse vahendusel, esitades seal valeväiteid, jagab õdedele korraldusi ilma raviarsti teavitamata ning jagab koroonaviiruse raviks kasutatavat malaariaravimit oma kitlitaskust. Arstide sõnul liikus haiglajuht puhta ja musta tsooni vahet samas kaitseriietuses. Lisaks süüdistatakse Laanet selles, et ta on tutvunud tervise infosüsteemis arstide haiguslugudega, olemata nende raviarst.

Viimase pretensiooniga on pöördutud ka andmekaitse inspektsiooni, kes algatas Kuressaare haigla suhtes menetluse.

Edward Laane on varem öelnud, et arstide pöördumises viidatust koosolekutel juttu ei tehtud. «Veel täna (neljapäeval, 7.05 – toim) hommikul kinnitasid ülemarstid, et märkimisväärset kriitikat ravijuhi või juhatuse kohta ei ole,» selgitas Laane. Tema sõnul on kõikidele etteheidetele põhjendused olemas ning ta on valmis küsimused majas sees lahendama.

08.05.2020 11.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto