Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.05.2020
Eesti Arstist eesliinitöötaja eriline emadepäev: ma näen üle pika aja oma lapsi! Haigla juhi ja arstide tüli hakkavad lahendama nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Tehnikaülikoolile valitakse rektorit (1) Video ⟩ Vägikaikavedu tõi vanalinna odrapõllu (2) Hobikanapidaja sõdib nutika rebasega (3) Majandus Riigilt laenu saava Tallinki kvartalikahjum ei olnud väga hull (3) Jäätisevalmistajast rahvusvaheliseks kalatootjaks (1) Välismaa Eestlastel on ELi välisteenistuses rohkem kohti, kui nad kvoodiga saaksid Tšehhi saatkond kindlustab end rünnakute vastu AJA PEEGEL. Stalin muutis esimese võidulipu heiskaja naerualuseks (2) Arvamus Kohtuniku jõuline lahkumisetendus (4) Üks haigus teise järel (1) Hea sõnumi tooja Trumpi musta töö tegijad (3) Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Juhtkiri: kallistusteta emadepäev (1) Marti Aavik: iga päev maksab (1) Sport Eesti korvpalli hall kardinal, keda hinnatakse piiri taga rohkem kui kodumaal Spordi lühiuudised Autospordi liit: silmakirjalik on rääkida, et rallit ei tohiks korraldada Karl Juhkami kolumn: sport on meelelahutus, nagu ka e-sport (2) Merendus Pärnu Vallikääru Talvesadam läheb uuele rentnikule Merenduse lühiuudised AK Kuidas hügieeniline riik «läänelikkuse» põhitunnuseks sai (1) Õigusteadlane: ettevaatusühiskond ohutusreeglite rägastikus Mikko Lagerspetz: riskiühiskond pöörab pilgu enda poole Mihkel Kunnus: Eestimaa, su mehemeel on kiirel allakäiguteel (9) Lauri Vahtre: aga võib-olla olemegi unikaalsed? (38) Vladimir Juškin: võiduudu kudumine (8) EKI keelekool: heal emal mitu nime Digikultuur. Kuidas muusika pilve kolis Epner Gert Raudsepast ⟩ Võitlus iseendaga Gerda Märtens tegi oma teoses jääkarust kliimapagulase Mis meist saab? Uueks loodud mõrvamüsteerium Aja auk. Virtuoos NÄDALA PLAAT: Aasta džässmuusiku esimene ühemeheplaat Lineaarne ja tsükliline aeg Juurikas: eriolukorra päevik jätkub Arter Teadlane Aigar Vaigu: koroonakriisil tuleb teine laine. Ja kolmaski. (33) «Meil on jäänud ära kõik abituuriumi rõõmud!» (3) Õppetund, kuidas teenida kriisi ajal viie päevaga pool miljonit eurot (5) Priit Pullerits: Kolm pauku karmilt kirja – aitäh, suurepärane! (10) Angerjaga on kööga. Päris kööga (2) Margus Mikomäe elusad järelehüüded Lihtne ja lopsakas koogiglamuur - proovi kindlasti! 300 hobujõudu meelelahutust. Sõiduproov Volkswagen T-Roc R-iga (1) Kuus kõige kõvemat moehitti kevadeks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Video ⟩ Vägikaikavedu tõi vanalinna odrapõllu

3 min lugemist
Viljakülv Harju tänava haljasalal. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Tallinna ühe tähtsaima pühakoja Niguliste kiriku taha külvati reedel Eesti odrasort Maali. Oder on meil küll täiesti tavaline teraviljataim, aga kindlasti mitte Tallinna vanalinnas. Harju tänava ja kiriku vahele jääb 715 ruutmeetri suurune krunt, mille omanik on OÜ Uranos juhatuse liige Heino Viik. Tema näpud mulda pistiski. «Minu eesmärk on tunnetada, et ma elan vabas riigis, kus omal maal võib põldu harida,» sõnas ta. Mullu kasvatas ettevõtja Harju tänava ääres kartuleid.

Tellijale Tellijale

Tegemist oli protestiaktsiooniga, millega ettevõtja nõuab linnalt võrdset kohtlemist kõigile maaomanikele. Ärimees leiab, et talle on tehtud ülekohut. «See (odra külvamine – toim) on tähelepanu juhtimine sellele, et samasugune olukord võib Tallinnas juhtuda iga linnakodaniku ja maksumaksjaga. Linn võib lihtsalt krahmata endale võõra maa ja pärast selle seadustada sundvalduse seadmise kaudu,» rääkis Viik, kes sooviks maad muud moodi kasutada või omandi maha müüa.

Võrreldes eelmise aastaga on linnavalitsusega ikka samasugune patiseis. «Ehitada linn ei luba, maamaksu võtab ja lõpuks krahmab osa maast endale ka,» sõnas ettevõtja, vihjates osaliselt tema krundi serva rajatud müüritisele. 2007. aastal taastas linn ajaloolise Trepi tänava ja Nõelasilma värava, mis on Viigi krundi kõrval. Piirkond on muinsuskaitse all ja ehitustöid oli vaja muuhulgas selleks, et haljasala varisema ei hakkaks.

08.05.2020 11.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto