Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.05.2020
Eesti Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu (2) FOTOD: Jumalateenistustele kogunes mõnikümmend inimest (1) Aasta ema Katre Zirel: kui aega planeerida ja pere aitab, jõuab ema kõike! Eesti lühiuudised Eestis valmib Porsche ikoonauto elektriline koopia (1) Majandus Hinnad pöördusid üle nelja aasta taas langusesse (3) Riik «avastas» tohutu maa-ala, kuhu saab tuuleparke ehitada (2) Börsid ja majandus liiguvad täiesti eri suundades (6) Kaubanduskeskused: kõigil poodidel pole jaksu end taas avada (1) Majanduse lühiuudised Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi Välismaa lühiuudised Nakkusering tõmbub Valge Maja ladviku ümber koomale PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus Arvamus Juhtkiri: kobarlõks riigikogus (6) Erkki Koort: saarlastele õ-täht selgeks (3) Margus Punab: kaks epideemiat (5) Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes (32) Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega? (7) Andrus Karnau: kohtute vorstitegu (8) Kultuur Sirje Helme: võtab aega, kuni tunglemine taastub Parem, kui poleks seda näinud… Sport 2011. aastal suusaliidust lahkunud Jüri Järv: minuta oli lihtsam edasi minna Spordi lühiuudised Korvpallikodu tuleb, aga millisel kujul? Andorra – kääbusriik, mis on paljude tippsportlaste meelispaik (1) Tartu Auväärne tiitel tuli Jaago talu perenaisele koju kätte Peeter Olesk: pikk päevatee enne hilist õhtut Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast Kaubamajad avavad uksed, poepidajad tormijooksu ei oota (2) Tartu lühiuudised Patsientidelt kõige enam tänu saanud arstid: üks stimuleerib aju, teine siirdab pankreast Naine, kes tõstis mesilinnu lendu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast

2 min lugemist
Raimu Hanson FOTO: Margus Ansu

Tartus Vanemuise tänavas tegutseb üleriigilise ja rahvusliku tähtsusega asutus, millel seisab taas ees direktori valimine. Tartu Postimees avaldas paar päeva tagasi lühiuudise, kus on kirjas, et avalikul konkursil osalemiseks on saatnud oma dokumendid kolm isikut. Nende nimesid kirjandusmuuseumi personalijuht Krista Ojasaar ei avaldanud, sest tal ei ole voli seda teha, ja isegi kandideerijate sugu ei soostunud ta ütlema. Küll aga rääkis ta direktoriks kandideerimise järgmistest järkudest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik kolm astuvad muuseumi teadus- ja haldusnõukogu ette 19. mail. Järgmine etapp on mai lõpus või juuni alguses, mil kandideerijaid ootab haridus- ja teadusministeeriumi teaduspoliitika komisjon, selle liikmed on enne tutvunud muuseumi teadus- ja haldusnõukogu hinnangutega kandideerijate kohta. Komisjonis väljavalitu kinnitab direktoriametisse minister.

Millal võiks kandideerijate nimed avalikkuse ette tulla? Ministeeriumi personali- ja dokumendihalduse osakonna juhataja Mare Pihel selgitas, et konkurss on veel muuseumisiseses faasis ning pole kindel, kas kõik kandidaadid kvalifitseeruvad direktoriks sobilike hulka – sellise hinnangu annab kandidaatidele alles muuseumi teadusnõukogu. Seetõttu pole Piheli sõnul asjakohane teemat veel kommenteerida.

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto