Sisukord
Arvamus
Postimees
11.05.2020
Eesti Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu (2) FOTOD: Jumalateenistustele kogunes mõnikümmend inimest (1) Aasta ema Katre Zirel: kui aega planeerida ja pere aitab, jõuab ema kõike! Eesti lühiuudised Eestis valmib Porsche ikoonauto elektriline koopia (1) Majandus Hinnad pöördusid üle nelja aasta taas langusesse (3) Riik «avastas» tohutu maa-ala, kuhu saab tuuleparke ehitada (2) Börsid ja majandus liiguvad täiesti eri suundades (6) Kaubanduskeskused: kõigil poodidel pole jaksu end taas avada (1) Majanduse lühiuudised Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi Välismaa lühiuudised Nakkusering tõmbub Valge Maja ladviku ümber koomale PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus Arvamus Juhtkiri: kobarlõks riigikogus (6) Erkki Koort: saarlastele õ-täht selgeks (3) Margus Punab: kaks epideemiat (5) Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes (32) Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega? (7) Andrus Karnau: kohtute vorstitegu (8) Kultuur Sirje Helme: võtab aega, kuni tunglemine taastub Parem, kui poleks seda näinud… Sport 2011. aastal suusaliidust lahkunud Jüri Järv: minuta oli lihtsam edasi minna Spordi lühiuudised Korvpallikodu tuleb, aga millisel kujul? Andorra – kääbusriik, mis on paljude tippsportlaste meelispaik (1) Tartu Auväärne tiitel tuli Jaago talu perenaisele koju kätte Peeter Olesk: pikk päevatee enne hilist õhtut Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast Kaubamajad avavad uksed, poepidajad tormijooksu ei oota (2) Tartu lühiuudised Patsientidelt kõige enam tänu saanud arstid: üks stimuleerib aju, teine siirdab pankreast Naine, kes tõstis mesilinnu lendu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes

4 min lugemist
Meeli Miidla-Vanatalu. FOTO: Mihkel Maripuu

Tööelus on keeruline aeg, kirjutab tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

12. märtsi õhtul tulnud teade eriolukorra kehtestamisest tõi tööellu kiired ja ootamatud pöörded. Kui alles jaanuaris räägiti sellest, et töötaja on suur väärtus, kelle nimel tuleb pingutada, muutuda, muuta ja arvestada ka tema huvidega, siis justkui üleöö kukkusime töösuhetes kohati 1990ndatesse tagasi.

Tööturul avanesid seepeale Ameerika mäed. Tööinspektsiooni infotelefon hakkas huugama 13. märtsi hommikul, kõnede arv tipp-päevadel tavapärasega võrreldes seitsmekordistus. Ka praegu on nende arv suur ning on arvata, et mai ja juuni ei tule rahulikumad. Tööinspektsiooni pöördumiste põhjal joonistuvad välja tipud ja põhjad. Viimasest leiame kontaktmajanduse ehk toitlustuse ja majutuse, mis ei suuda inimestele enam tööd pakkuda. Tekkinud on juba ka n-ö kadunud ettevõtjad, kes lihtsalt ei tee midagi – ei anna tööd, ei maksa töötasu, isegi ei lõpeta töölepinguid. Nad justkui ootavad ja loodavad, et äkki keegi teine nende eest lõpetab ettevõtte tegevuse. Või veelgi hullem – tegutsevad, aga vales suunas, nõudes näiteks inimeselt töötukassa makstud töötasu hüvitist osaliselt tagasi.

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto