Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.05.2020
Eesti Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu (2) FOTOD: Jumalateenistustele kogunes mõnikümmend inimest (1) Aasta ema Katre Zirel: kui aega planeerida ja pere aitab, jõuab ema kõike! Eesti lühiuudised Eestis valmib Porsche ikoonauto elektriline koopia (1) Majandus Hinnad pöördusid üle nelja aasta taas langusesse (3) Riik «avastas» tohutu maa-ala, kuhu saab tuuleparke ehitada (2) Börsid ja majandus liiguvad täiesti eri suundades (6) Kaubanduskeskused: kõigil poodidel pole jaksu end taas avada (1) Majanduse lühiuudised Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi Välismaa lühiuudised Nakkusering tõmbub Valge Maja ladviku ümber koomale PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus Arvamus Juhtkiri: kobarlõks riigikogus (6) Erkki Koort: saarlastele õ-täht selgeks (3) Margus Punab: kaks epideemiat (5) Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes (32) Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega? (7) Andrus Karnau: kohtute vorstitegu (8) Kultuur Sirje Helme: võtab aega, kuni tunglemine taastub Parem, kui poleks seda näinud… Sport 2011. aastal suusaliidust lahkunud Jüri Järv: minuta oli lihtsam edasi minna Spordi lühiuudised Korvpallikodu tuleb, aga millisel kujul? Andorra – kääbusriik, mis on paljude tippsportlaste meelispaik (1) Tartu Auväärne tiitel tuli Jaago talu perenaisele koju kätte Peeter Olesk: pikk päevatee enne hilist õhtut Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast Kaubamajad avavad uksed, poepidajad tormijooksu ei oota (2) Tartu lühiuudised Patsientidelt kõige enam tänu saanud arstid: üks stimuleerib aju, teine siirdab pankreast Naine, kes tõstis mesilinnu lendu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: kohtute vorstitegu

2 min lugemist
Andrus Karnau. FOTO: Sander Ilvest

Avalikus kohtupidamises on Eestis midagi paigast nihkunud, kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimased päevad olen vaielnud Tallinna ringkonnakohtuga: olen palunud neil saata ühe kohtuotsuse nii, et selles poleks inimeste ja firmade nimed kinni kaetud. Kohus on keeldunud, viidates isikuandmete kaitsele, kuigi loosse on segatud riigikogu liige, mitu poliitikut ja mainekas autofirma.

Tavaliselt ajakirjanikud ei taha seletada, kuidas artiklid sünnivad. Nagu ka lihatöösturid ei taha rääkida vorstiteost. Küllap läheb pisut aega ja vaeva ning saan ka mina oma tööks vajalikud nimed kätte, et kirjeldada, kuidas Silberauto müügimees käis Haapsalu Linnamajanduse nimelises ettevõttes oma kaupa pakkumas sellisel moel, et kahest linnavolikogu liikmest said lõpuks kohtus süüdi mõistetud kurjategijad.

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto