Sisukord
Välismaa
Tänane leht
11.05.2020
Eesti Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu (2) FOTOD: Jumalateenistustele kogunes mõnikümmend inimest (1) Aasta ema Katre Zirel: kui aega planeerida ja pere aitab, jõuab ema kõike! Eesti lühiuudised Eestis valmib Porsche ikoonauto elektriline koopia (1) Majandus Hinnad pöördusid üle nelja aasta taas langusesse (3) Riik «avastas» tohutu maa-ala, kuhu saab tuuleparke ehitada (2) Börsid ja majandus liiguvad täiesti eri suundades (6) Kaubanduskeskused: kõigil poodidel pole jaksu end taas avada (1) Majanduse lühiuudised Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi Välismaa lühiuudised Nakkusering tõmbub Valge Maja ladviku ümber koomale PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus Arvamus Juhtkiri: kobarlõks riigikogus (6) Erkki Koort: saarlastele õ-täht selgeks (3) Margus Punab: kaks epideemiat (5) Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes (32) Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega? (7) Andrus Karnau: kohtute vorstitegu (8) Kultuur Sirje Helme: võtab aega, kuni tunglemine taastub Parem, kui poleks seda näinud… Sport 2011. aastal suusaliidust lahkunud Jüri Järv: minuta oli lihtsam edasi minna Spordi lühiuudised Korvpallikodu tuleb, aga millisel kujul? Andorra – kääbusriik, mis on paljude tippsportlaste meelispaik (1) Tartu Auväärne tiitel tuli Jaago talu perenaisele koju kätte Peeter Olesk: pikk päevatee enne hilist õhtut Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast Kaubamajad avavad uksed, poepidajad tormijooksu ei oota (2) Tartu lühiuudised Patsientidelt kõige enam tänu saanud arstid: üks stimuleerib aju, teine siirdab pankreast Naine, kes tõstis mesilinnu lendu Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus

3 min lugemist
  • Taani ja Norra jätkab täna ühiskonna avamist, lubades kooli tagas rohkem lapsi.
  • Üha enam kõlab aga kriitikat, et ehk polnukski vaja sedavõrd suuri kitsendusi.
  • Rootsi mõtleb tulevikule ja kavandab distantsõpet sügiseseks haiguslaineks.
  • Vastuvoolu ujuvatele rootslastele on välismaa kriitka osutunud ühendavaks jõuks.
Solen Ostermann peseb käsi Nord­strandi Steineri koolis Oslos. Nooremad õpilased lubati Norras kooli tagasi juba mõne nädala eest ning täna avaneb sama võimalus vanematel põhikoolilastel, kuid ekspertide hinnangul polnud koolide sulgemine viiruse leviku piiramiseks eriti tõhus meede. FOTO: Heiko Junge/NTB Scanpix/Reuters/Scanpix

Nagu ikka lähedaste sugulaste seas, aasivad ja võtavad omavahel mõõtu ka Põhjamaad – nii visatakse nalja soomlaste tagasihoidlikkuse, norralaste rikkuse, taanlaste vabameelsuse ja rootslaste kombekuse üle.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonaviirusekriisi lahendamise valikud on selle pildi äkitselt justkui pea peale keeranud: Taani keelab ja käsib, samas kui Rootsi on vabaduse lipulaev. Eks selles ole terake tõtt, aga tegelikkus on siiski kirjum.

Kuigi Taani oli üks esimesi riike, kes keeras koroona leviku taltsutamiseks end lukku, oli ta ka üks esimesi, kes hakkas aprilli keskel ühiskonda taas ettevaatlikult ja sammhaaval avama.

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto