Sisukord
Välismaa
Tänane leht
11.05.2020
Eesti Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu (2) FOTOD: Jumalateenistustele kogunes mõnikümmend inimest (1) Aasta ema Katre Zirel: kui aega planeerida ja pere aitab, jõuab ema kõike! Eesti lühiuudised Eestis valmib Porsche ikoonauto elektriline koopia (1) Majandus Hinnad pöördusid üle nelja aasta taas langusesse (3) Riik «avastas» tohutu maa-ala, kuhu saab tuuleparke ehitada (2) Börsid ja majandus liiguvad täiesti eri suundades (6) Kaubanduskeskused: kõigil poodidel pole jaksu end taas avada (1) Majanduse lühiuudised Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi Välismaa lühiuudised Nakkusering tõmbub Valge Maja ladviku ümber koomale PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus Arvamus Juhtkiri: kobarlõks riigikogus (6) Erkki Koort: saarlastele õ-täht selgeks (3) Margus Punab: kaks epideemiat (5) Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes (32) Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega? (7) Andrus Karnau: kohtute vorstitegu (8) Kultuur Sirje Helme: võtab aega, kuni tunglemine taastub Parem, kui poleks seda näinud… Sport 2011. aastal suusaliidust lahkunud Jüri Järv: minuta oli lihtsam edasi minna Spordi lühiuudised Korvpallikodu tuleb, aga millisel kujul? Andorra – kääbusriik, mis on paljude tippsportlaste meelispaik (1) Tartu Auväärne tiitel tuli Jaago talu perenaisele koju kätte Peeter Olesk: pikk päevatee enne hilist õhtut Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast Kaubamajad avavad uksed, poepidajad tormijooksu ei oota (2) Tartu lühiuudised Patsientidelt kõige enam tänu saanud arstid: üks stimuleerib aju, teine siirdab pankreast Naine, kes tõstis mesilinnu lendu Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi

4 min lugemist
  • Itaalia ettevõtjad elavad teamatuses ja pidevas pankrotihirmus.
  • Kui turiste varsti ei tule, sulgevad uksed paljud Rooma kesklinna restoranid.
  • Juuksurisalongid saavad teenindada nii vähe kliente, et tulu kukub poole võrra.
  • Sporidklubisid pole uute reeglite valguses ehk aga mõtet üldse taasavada.
Rooma restoranipidaja püüab meelitada kliente ostma kaasa roogasid oma menüüst. Paljudele toitlustuskohtadele polnud kaasamüügi lubamisest aga mingit kasu, sest Itaalia pealinna südames elab nii vähe inimesi, et keegi ei tule praegu nende juurde süüa ostma.  FOTO: ALBERTO PIZZOLI/AFP/Scanpix

Tillukese reisijuhte koostava firma EnRoma.com omaniku Alberto Rodríguezi kulm on murest kortsus: «Meil on ligi 100 000 eurot investeeritud piletitesse, mis hüvitatakse ühe aasta jooksul vautšerites. Meil pole mitte mingit likviidsust ning me ei pruugi neile piletitele kulutatud raha saada tagasi terve aasta, sest kohad nagu Colosseum ja teised muuseumid ei tagasta raha. See on ahel, kus paljud firmad lähevad pankrotti.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See on vaid üks näide majanduskatastroofist, millega Itaalia on silmitsi. Euroopa Liidu hinnangul ootab Itaaliat ees 9,5-protsendine SKT langus, mis tähendab, et mõne valdkonna ettevõtjad jäävad justkui põrgu eeskotta, teadmata midagi oma tulevikust ning olles kindlad vaid ühes asjas: nende firma kas on juba pankrotis või võib minna pankrotti.

Rodríguezi firma, mille kõik üheksa töötajat saavad praegu töötutoetust, pidi loobuma raha säästmiseks kontoripinnast ning ootab, et taevasse ilmuks taas turiste vedavad lennukid, et neil oleks mingigi lootus tegevust jätkata.

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto