Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu

Uue seaduse järgi hakkab valitsus käske jagama mitte avalikult inimestele, vaid terviseametile otse. FOTO: Sander Ilvest

Täna läheb riigikogu saalis teisele lugemisele meditsiiniseadme seaduse, hädaolukorra seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu 165 SE, millega laiendatakse terviseameti õigusi hädaolukorras põhiõiguste piiramiseks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«See eelnõu tuleb tühistada,» põrutab ansambli Vennaskond endine trummar Peeter Proos, kes algatas eelnõuvastase kollektiivse pöördumise. Pühapäeval oli rahvaalgatus.ee portaalis sellele toetusallkirja andnud 1500 inimest, mis tähendab priipiletit riigikogusse. Nimelt peab seaduse järgi parlament menetlema kollektiivset pöördumist, kui seda toetab vähemalt 1000 inimest. Proosi sõnul on tegemist segaselt kokku kirjutatud kobareelnõuga, mis annab terviseametile ebaproportsionaalselt suure otsustusõiguse kodanike põhiõiguste ja -vabaduste üle ning piirab kohalikele omavalitsustele põhiseadusega antud autonoomiat. «Nii olulisi otsuseid ei tohi langetada kiirkorras.»

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto