Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.05.2020
Eesti Hädaseadus ootab kiirvastuvõttu (2) FOTOD: Jumalateenistustele kogunes mõnikümmend inimest (1) Aasta ema Katre Zirel: kui aega planeerida ja pere aitab, jõuab ema kõike! Eesti lühiuudised Eestis valmib Porsche ikoonauto elektriline koopia (1) Majandus Hinnad pöördusid üle nelja aasta taas langusesse (3) Riik «avastas» tohutu maa-ala, kuhu saab tuuleparke ehitada (2) Börsid ja majandus liiguvad täiesti eri suundades (6) Kaubanduskeskused: kõigil poodidel pole jaksu end taas avada (1) Majanduse lühiuudised Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia majandus vajab viiruse järel intensiivravi Välismaa lühiuudised Nakkusering tõmbub Valge Maja ladviku ümber koomale PÕHJALA VAADE ⟩ Viirusega nakatus ka Põhjamaade ühtsus Arvamus Juhtkiri: kobarlõks riigikogus (6) Erkki Koort: saarlastele õ-täht selgeks (3) Margus Punab: kaks epideemiat (5) Meeli Miidla-Vanatalu: Ameerika mäed töösuhetes (32) Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega? (7) Andrus Karnau: kohtute vorstitegu (8) Kultuur Sirje Helme: võtab aega, kuni tunglemine taastub Parem, kui poleks seda näinud… Sport 2011. aastal suusaliidust lahkunud Jüri Järv: minuta oli lihtsam edasi minna Spordi lühiuudised Korvpallikodu tuleb, aga millisel kujul? Andorra – kääbusriik, mis on paljude tippsportlaste meelispaik (1) Tartu Auväärne tiitel tuli Jaago talu perenaisele koju kätte Peeter Olesk: pikk päevatee enne hilist õhtut Muuseumijuhiks pürib kolm vägilast Kaubamajad avavad uksed, poepidajad tormijooksu ei oota (2) Tartu lühiuudised Patsientidelt kõige enam tänu saanud arstid: üks stimuleerib aju, teine siirdab pankreast Naine, kes tõstis mesilinnu lendu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ron Luvištšuk: kas riik tegeleb rehepaplusega?

2 min lugemist
Ron Luvištšuk. FOTO: Sander Ilvest

Nüanssides peituvatest takistustest, mis piiravad väikestel ja keskmise suurusega ettevõtjatel riigiabi saada, kirjutab EVEA volikogu liige Ron Luvištšuk.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Valitsus raporteeris mõne aja eest, et hoolib väikestest ja keskmistest ettevõtetest, ja jagas lahke käega 34 miljonit eurot turismisektorile, toitlustusettevõtetele ja majutusasutustele, ka kõige pisematele. Neile anti kümme miljonit. Kõik oli hea kuni hetkeni, mil hakkasid selguma toetuste nüansid, ning süvenedes tekkis tunne, et riik tegeleb rehepaplusega.

Esiteks, väikeettevõtja ­kahjude osalise hüvitamise toetus. Kogueel­arve kümme miljonit, millest saarte ja Ida-Virumaa ettevõtetele kummalegi 500 000 eurot. ­Ettevõte saaks toetust sõltuvalt käibest 3000 või 5000 eurot, kuid maksimaalne käive, millega toetust saab, on 100 000 eurot. Kui firmal oli mullu käive 100 001 eurot, siis astu kõrvale. Milles on ettevõtja süüdi, kui tegi head tööd ja müüs rohkem kui 100 000 eest? On arusaamatu, mis loogikaga on piir tõmmatud.

Teiseks, sellest meetmest saab toetust maksimaalselt 3333 ettevõtet, arvestades, et toetused on kas 3000 või 5000 eurot. Eestis on 123 744 ettevõtet (93,99 protsenti), kes kvalifitseeruvad väikeettevõtteks. Seda toetust saab niisiis neist parimal juhul 2,7 protsenti ehk kaduvväike osa.

09.05.2020 12.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto