Sisukord
Arvamus
Postimees
12.05.2020
Eesti Eestis leiti kaks kohalikku viirusemutatsiooni (3) Teadusnõukoda hirmutab piiri avamine Soomega (29) Mänguväljakuid avatakse järk-järgult Ebaõiglus koolitoidu jagamisel sundis õiguskantslerit sekkuma (13) Eesti lühiuudised Eksminister Kuusik loobub riigilt hüvitise nõudmisest (2) Nullpunkt ⟩ Nordic Hotel Forumi juht: on oht, et mu elutöö läheb hingusele (1) Päästjad aitasid lõksu jäänud linnupojad ema hoole alla Aiahuvilised rabavad puukoolid kaubast tühjaks Majandus Majanduse lühiuudised Tööstustoodang näitab languse märke Video ⟩ Uksed avanud kaupmehed kutsuvad üles poodlemisega toetama Eesti majandust (6) Välismaa Endist elu igatsev Euroopa astub kõhklevaid samme (1) Välismaa lühiuudised KOMMENTAAR ⟩ Süüria keemiakuritegude varjusurmas uurimine sai uue hingamise (4) KOMMENTAAR ⟩ Karjala asja aetakse Moskvast (2) Arvamus Kerttu Kirjanen: kaotatud-võidetud koroonasõda (6) Andres Herkel: mida me sellest kõigest ka õpime? (21) Ülle Leis: ee … pood? Või e-pood? Riin Alatalu: turismilinn Tallinn – kriisiaja võimalused Juhtkiri: neist, kelle uksed ei avane Kultuur Millal ja kuidas pääseb maailma teatrisaalidesse? Mare Vint in memoriam Pärlitega, aga turvaline Tallinn Fashion Week Sport Kristo Galeta naasis pärast seitsmekuist pausi tõukeringi: emotsioonid olid head Kohtunikud lõpetasid rusikamatšid enne saatuslikke lööke Tervis Dr Margus Viigimaa räägib, millist treeningut vajab süda Tervise lühiuudised Tartu Koroonakriis õpetas haigena koju jääma. Kas õpime sellest? (2) Irja Alakivi: riiklikust koolilõunatoetusest Enriko Talvistu: kahekorruseliste puukuuride maailm Tankla kasutusluba saabub ühes betoonplokkidega (3) Põltsamaa vallavanem astub tagasi Tartu lühiuudised Antonio Stradivari tšello koopial kõlas Saint-Saënsi «Luik» Tartu koolipoisid võistlesid end teadussaate finaali Paadunud linnainimesestki võib rõduaias rohenäpp saada Kunstimaja avanes näitusega, mis pakub võimalust karjuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riin Alatalu: turismilinn Tallinn – kriisiaja võimalused

3 min lugemist
Riin Alatalu. FOTO: Jelena Rudi

Kriisist tingitud turismipaus on hea aeg kaasajastada ühendust Tallinna sadama ja vanalinna vahel, kirjutab Eesti Kunstiakadeemia dotsent Riin Alatalu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Turismi osatähtsus Eesti majanduses on aasta-aastalt aina kasvanud ja ülemaailmse pandeemia valguses tõuseb selle kaalukus eriti selgelt esile. Juba arvutatakse, kui suurt kahju seni kuni kaheksa protsenti SKTst loonud külaliste saabumata jätmine tekitab ja oodatakse pikisilmi olukorra taastumist.

Selle kõrval tasub aga siiski meelde tuletada, et enne kriisi juba muretseti külastajate masside ja sellega kaasneva koormuse pärast. Turismile heideti ette mõju kliimamuutustele ja survet kultuuripärandi ehedusele. Kasutagem siis ootamatut katkestust võimalusena murekohad läbi analüüsida, ja kui maailm lukust lahti keeratakse, siis uuesti alustada juba uue kvaliteediga.

Maailmapärandi paigad, sh Tallinna vanalinn, tõmbavad loomulikult külastajaid ligi. Teame, et Läänemere ristlusturistid on väga kultuurihuvilised.

AS Tallinna Sadam ja Eesti Kunstiakadeemia sõlmisid möödunud sügisel koostöökokkuleppe, et põhjalikult uurida Tallinna vanalinna tutvustamise ja «müümise» jätkusuutlikkust. Sadamat huvitab, et nende kliendid saaksid mitte ainult praegu, vaid ka tulevikus osa ehedast ja elavast Eesti kultuuripärandist. Kunstiakadeemia on omakorda huvitatud muinsuskaitse õppe edendamisest. Esimene koostöösemester pühendati ajaloolisele sadamaalale ja turistide ning ka kohalike liikumisele sadamast linna.

11.05.2020 13.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto