Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
13.05.2020
Eesti Piirivalve tagasitulek: piirivalvejuhiks saab Egert Belitšev (49) Opositsioon: Henn Põlluaas on spiikrina erapoolik (15) Ülikooli pääseb tänavu üle noatera (2) Eesti lühiuudised Kaamera ees lustis 20-pealine triibuline põrsakari (1) Majandus Eestlaste finantsvarad kasvavad kohustustega võrreldes ennaktempos Majanduse lühiuudised Kütusehinnad langevad visalt suure varu tõttu (4) Eesti puidusektorit ründab kaks kriisi korraga Saudi Araabia läks säästurežiimile (1) Euroopa Komisjon ähvardas Saksamaa vastu menetluse algatada Välismaa Pandeemia varjus levib vihakõne ja propaganda (15) Koroona annab Saksamaal äärmuslastele hoogu Tuvastati Prahas ritsiinirünnakut kavandanud venelane Hollandis hukkus tormis viis surfarit Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Kõigil on rehkendus tegemata (15) Martten Kaldvee: Sildarud meedia hambus (29) Margus Tsahkna: nagu Kalevipoja mõõk (10) Toomas Kiho: Rail Baltic Lennarti ja Kremli vahel (7) Anni Tetsmann: On aeg noored kodudest välja tuua (1) Erkki Bahovski: vale signaal (2) Kultuur Jaak Tomberg: praegune olukord on ulmeline kõige põhilisemas mõttes (2) Virtuaalne HÕFF kogus üle 10 000 külastuse 20 aastat ülikooli sinu voodis Sport Õnneliku lõpuga skandaal, kus raha valmistas olümpiavõitja perele paksu peavalu Spordi lühiuudised Erimeelsused lõid perekond Sildaru kahte leeri (22) Vettel lahkub, ent kuhu? Ja kes teda asendab? Tartu Aleks Desjatnikov: tudengite koduõpe kui õudusunenägu ebasotsiaalsest maailmast (5) Triin Rebbas: eriolukorras ei pea oma unistusi pausile panema Renditõukerattad jõuavad Tartusse mai jooksul Tartu lühiuudised Tasuline parkimine laieneb ka Annelinna (1) Tartu linn palkas kaks heaolumeistrit, kes otsivad eaka inimese kodust üles ohud ja aitavad, kus vaja Virtuaalsel maastikumaratonil lähevad rajale jooksusõbrad üle kogu maailma Tarmeko kavandab Emajõe äärde kortermajadega linnakut (1) Miks jäi Eesti Orjanduslik Partei muusikasse ega pürginud riigikokku (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmeko kavandab Emajõe äärde kortermajadega linnakut

1 min lugemist
Karlovasse sadamaraudtee koridori (pildil esiplaanil) ja Sõbra tänava vahele kavandatakse ligi seitsmele hektarile vanade tööstushoonete asemele uusi kortermaju ja büroo­hooneid. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus algatas hiljuti Sõbra tänava ja sadamaraudtee vahelise ala detailplaneeringu. Linna üldplaneeringu järgi võib sellele Karlova linnaosas asuvale ligi seitsme hektari suurusele maale ehitada büroohooneid ja kortermaju.

Planeeringuga soovibki maa omanik OÜ Tarmeko KV sinna kavandada uue linnaku, kuhu tulevad kaheksakorruselised korterelamud ja lasteaed ning Sõbra tänava äärde peaksid kerkima büroohooned. Viimased soovitakse ehitada kahekorruselised. Et tegemist on suure planeeringuga, tuleb arendajal korraldada vähemalt kolme osavõtjaga planeeringuvõistlus.

Tarmeko KV juhatuse liige Jaak Nigul ei tahtnud planeeringust ning selle ala plaanidest täpsemalt rääkida. «Veel on vara,» oli ta napisõnaline.

Mure juurdepääsuga

Planeeringuala piirneb Sõbra, Saekoja ja Odra tänava ning sadamaraudtee koridori kavandatava tänava maaga. Praegu on seal vanad tööstushooned, katlamaja ja büroohoone, naabruses elamud ja ärihooned. Tarmeko KV soovib tööstushooned lammutada, Sõbra 61 büroohoone jääb kava kohaselt alles.

Büroohooned soovitakse ehitada kahe- ja korterelamud kuni kaheksakorruselised.

Kui sellele jõeäärsele alale ehitatakse kaheksakorruselised kortermajad, siis tuleb mõelda, kuidas lahendada juurdepääs. Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahvena sõnul on variante kaks: kas suunata liiklus Sõbra tänava kaudu või ehitada sadamaraudtee koridori uus tee, mis viiks välja Turu tänavale. Viimane oleks mõistlik, sest esimesel juhul suureneks liiklus Sõbra tänaval kõvasti, märkis Ahven.

Kui koostatud planeering linnavalitsusele ja elanikele sobib, siis ei tohiks selle kehtestamiseks kuluda rohkem kui aasta.

Looduskaitsealad

Kuigi Ropka-Ihaste looduskaitseala asub planeeritavast kohast ligi 120 meetri ja Natura 2000 võrgustiku alad ligi 400 meetri kaugusel, ei nõua linnavalitsus keskkonnamõju strateegilist hindamist. Planeeringualal ei asu kaitstavaid loodusobjekte ning puudub väärtuslik haljastus.

Keskkonnaametiga on kõik kokku lepitud ja läbi arutatud ning keskkonnamõju ei ole vaja seal hinnata, kinnitas Ahven.

Seotud lood
12.05.2020 14.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto