Sisukord
Sport
Postimees
13.05.2020
Eesti Piirivalve tagasitulek: piirivalvejuhiks saab Egert Belitšev (49) Opositsioon: Henn Põlluaas on spiikrina erapoolik (15) Ülikooli pääseb tänavu üle noatera (2) Eesti lühiuudised Kaamera ees lustis 20-pealine triibuline põrsakari (1) Majandus Eestlaste finantsvarad kasvavad kohustustega võrreldes ennaktempos Majanduse lühiuudised Kütusehinnad langevad visalt suure varu tõttu (4) Eesti puidusektorit ründab kaks kriisi korraga Saudi Araabia läks säästurežiimile (1) Euroopa Komisjon ähvardas Saksamaa vastu menetluse algatada Välismaa Pandeemia varjus levib vihakõne ja propaganda (15) Koroona annab Saksamaal äärmuslastele hoogu Tuvastati Prahas ritsiinirünnakut kavandanud venelane Hollandis hukkus tormis viis surfarit Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Kõigil on rehkendus tegemata (15) Martten Kaldvee: Sildarud meedia hambus (29) Margus Tsahkna: nagu Kalevipoja mõõk (10) Toomas Kiho: Rail Baltic Lennarti ja Kremli vahel (7) Anni Tetsmann: On aeg noored kodudest välja tuua (1) Erkki Bahovski: vale signaal (2) Kultuur Jaak Tomberg: praegune olukord on ulmeline kõige põhilisemas mõttes (2) Virtuaalne HÕFF kogus üle 10 000 külastuse 20 aastat ülikooli sinu voodis Sport Õnneliku lõpuga skandaal, kus raha valmistas olümpiavõitja perele paksu peavalu Spordi lühiuudised Erimeelsused lõid perekond Sildaru kahte leeri (22) Vettel lahkub, ent kuhu? Ja kes teda asendab? Tartu Aleks Desjatnikov: tudengite koduõpe kui õudusunenägu ebasotsiaalsest maailmast (5) Triin Rebbas: eriolukorras ei pea oma unistusi pausile panema Renditõukerattad jõuavad Tartusse mai jooksul Tartu lühiuudised Tasuline parkimine laieneb ka Annelinna (1) Tartu linn palkas kaks heaolumeistrit, kes otsivad eaka inimese kodust üles ohud ja aitavad, kus vaja Virtuaalsel maastikumaratonil lähevad rajale jooksusõbrad üle kogu maailma Tarmeko kavandab Emajõe äärde kortermajadega linnakut (1) Miks jäi Eesti Orjanduslik Partei muusikasse ega pürginud riigikokku (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Virtuaalsel maastikumaratonil lähevad rajale jooksusõbrad üle kogu maailma

2 min lugemist
Mullu startisid Tartu maastikumaratonil jooksusõbrad koos, sel korral läks igaüks oma valitud rajale nii Eestis kui ka piiri taga. FOTO: Sille Annuk

Mai esimesel päeval algas esimest korda virtuaalne Tartu maastikumaraton, mis andis jooksusõpradele võimaluse tossutaldu kulutada ka eriolukorras. Huvi ürituse vastu tekkis ka välisriikide kodanikel ning kodumaast kaugemal tuli rajale minna mõnel eestlaselgi, kes koroonaviiruse tõttu on piiri taha jäänud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks neist Eesti jooksusõpradest oli 56-aastane Urmas Telling, kes võttis tänavu 24 kilomeetri läbimiseks raja ette Soomes Kirkkonummis. Tellingu esimene osalemine Tartu maratoni üritustel on kirjas 1984. aastast, kui ta läbis suusamaratoni 60 kilomeetrit.

Tänavu registreeris ta end koos abikaasaga mitmetele kevadistele ja suvistele spordiüritusele. Kuni koroonaviirus kõik pea peale keeras. «Ma plaanisin ikka Eestis joosta, aga koroonaviiruse tõttu kujunesid asjad teisiti. Aga kindel oli see, et jooksmata ei jää,» ütles Telling.

12.05.2020 14.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto