P, 5.02.2023

Saudi Araabia läks säästurežiimile

Tõnis Oja
, reporter
Saudi Araabia läks säästurežiimile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Printsist energiaministri Abdulazizi sõnul näeb ta siiski mõningaid märke, et koroonaviiruse pandeemia tagajärjel kolmandiku võrra kukkunud nõudlus nafta järele hakkab taastuma.
Printsist energiaministri Abdulazizi sõnul näeb ta siiski mõningaid märke, et koroonaviiruse pandeemia tagajärjel kolmandiku võrra kukkunud nõudlus nafta järele hakkab taastuma. Foto: AFP/SCANPIX

Koroonaviiruse pandeemia ja märtsi keskel alanud naftahinna sõda, mis kukutas nafta hinna aastakümnete madalaimale tasemele, on oluliselt kahandanud Saudi Araabia tulusid. Riigi valitsus andis teada käibemaksu kolmekordistamisest ja riigitöötajate sissetulekute vähendamisest.

Riigi ametliku uudisteagentuuri Saudi Press Agency teatel hoitakse valitsuskulude kahandamise ja ratsionaliseerimise pealt kokku 100 miljardit riaali (24,6 miljardit eurot). Riigi rahandusministri Mohammed Al-Jadaani sõnul jäävad selle aasta kulud küll üsna lähedale varem planeeritule, aga kokkuhoitud summad suunatakse ümber tervishoiu ja ettevõtete toetamiseks.

Märksõnad
Tagasi üles