Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.05.2020
Eesti Piirivalve tagasitulek: piirivalvejuhiks saab Egert Belitšev (49) Opositsioon: Henn Põlluaas on spiikrina erapoolik (15) Ülikooli pääseb tänavu üle noatera (2) Eesti lühiuudised Kaamera ees lustis 20-pealine triibuline põrsakari (1) Majandus Eestlaste finantsvarad kasvavad kohustustega võrreldes ennaktempos Majanduse lühiuudised Kütusehinnad langevad visalt suure varu tõttu (4) Eesti puidusektorit ründab kaks kriisi korraga Saudi Araabia läks säästurežiimile (1) Euroopa Komisjon ähvardas Saksamaa vastu menetluse algatada Välismaa Pandeemia varjus levib vihakõne ja propaganda (15) Koroona annab Saksamaal äärmuslastele hoogu Tuvastati Prahas ritsiinirünnakut kavandanud venelane Hollandis hukkus tormis viis surfarit Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Kõigil on rehkendus tegemata (15) Martten Kaldvee: Sildarud meedia hambus (29) Margus Tsahkna: nagu Kalevipoja mõõk (10) Toomas Kiho: Rail Baltic Lennarti ja Kremli vahel (7) Anni Tetsmann: On aeg noored kodudest välja tuua (1) Erkki Bahovski: vale signaal (2) Kultuur Jaak Tomberg: praegune olukord on ulmeline kõige põhilisemas mõttes (2) Virtuaalne HÕFF kogus üle 10 000 külastuse 20 aastat ülikooli sinu voodis Sport Õnneliku lõpuga skandaal, kus raha valmistas olümpiavõitja perele paksu peavalu Spordi lühiuudised Erimeelsused lõid perekond Sildaru kahte leeri (22) Vettel lahkub, ent kuhu? Ja kes teda asendab? Tartu Aleks Desjatnikov: tudengite koduõpe kui õudusunenägu ebasotsiaalsest maailmast (5) Triin Rebbas: eriolukorras ei pea oma unistusi pausile panema Renditõukerattad jõuavad Tartusse mai jooksul Tartu lühiuudised Tasuline parkimine laieneb ka Annelinna (1) Tartu linn palkas kaks heaolumeistrit, kes otsivad eaka inimese kodust üles ohud ja aitavad, kus vaja Virtuaalsel maastikumaratonil lähevad rajale jooksusõbrad üle kogu maailma Tarmeko kavandab Emajõe äärde kortermajadega linnakut (1) Miks jäi Eesti Orjanduslik Partei muusikasse ega pürginud riigikokku (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martten Kaldvee: Sildarud meedia hambus

2 min lugemist
  • Uudistepõuas kajastavad spordiküljed ka sportlaste eraelu
  • Lugejate võitmise nimel astuvad väljaanded üle eetiliste piiride
  • Postimees püüab oma kajastuses skandaalsest käsitlusest hoiduda
Martten Kaldvee,  FOTO: Konstantin Sednev

Praegusel koroonaajastul oleme ehk tihedamini sunnitud mõtlema ligimeste heaolule ja nende vaimsele tervisele. Isolatsioonis olemine võib mõjuda kõigile nii positiivselt kui ka negatiivselt, kuid selle mõju sõltub meie endi võimest uue olukorraga toime tulla. Selles situatsioonis ahmib ajakirjandusmaastik õhku, eriti spordis, kus justkui oleks kirjutada kõigest, ent samas mitte millestki.

Meie päästerõngaks olid varem igapäevased spordisündmused ja nende kajastamine. Täna oleme aga jõudnud niikaugele, et kajastame ­spordiga seotud inimeste eraelusid. Selleks et klikinälga vähendada ja digitellijaid juurde saada, on mõni väljaanne olnud valmis ka senised tõekspidamised ja moraalse kompassi sootuks kaotama.

Jah, siin räägime Sildarude traagilisest peretülist, millest kirjutamise ja võimendamisega on mõnes meediaportaalis ehk liiale mindud. Tekitab mõttekoha, kas kriminaalmenetlusest teavitamine ilma selgemaid fakte teadmata ei pane templit külge kõigile osalistele? Süütuse presumptsioon seisneb selles, et süüdi ei ole keegi, enne kui kohus on seda öelnud, ning kohut mõistab ainult kohus. Kuid ehk olulisim on see, kas ajakirjanduslik surve on viinud meid nii ­kaugele, et ühegi teema kajastamisel enam ­risti ette ei lööda, sest lugejad nõuavad ­seda?

PÄEVA KOMM

Kas ajakirjanduslik surve on meid viinud niikaugele, et ühegi teema kajastamisel enam risti ette ei lööda, sest lugejad nõuavad seda?

29

Sääraste olukordade ­tekkimisel seame paratamatult ohtu lapsed, kes enda kaitsmiseks on liiga noored. Meediakajastusele võib järgneda kooli­kius, depressioon, enesehävituslik eluviis jne. Riigikohus on kohtuasjas 3-2-1-18-13 leidnud, et alaealise eraelu on kõrgendatud kaitse all ja avalikkuse huvi ei õigusta üldjuhul ­lapse privaatsust kahjustavate andmete avaldamist.

Võime küll irooniliselt seda ­väita, kuid pigem on igaühe enda otsustada, kas antud juhtum ületas seda piiri või mitte. Postimehes oleme püüdnud teha valiku selliseid olukordi vältida, kuid peame tõdema, et ka meie kajastasime, et mitte rongist maha jääda. Selline see meediamaastik kahjuks on, kus hing müüakse enne, kui see endal üles leitakse. Selles loos peame lootma parimat, et need kaks tegijat pakuksid ka edaspidi meile unustamatuid spordihetki ja positiivseid emotsioone.

Seotud lood
12.05.2020 14.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto