Ülikooli pääseb tänavu üle noatera

Eksamipäeva korraldus ei erine eriti varasemate aastate omast, õpilastele pakutakse vaid võimalust kasutada isikukaitsevahendeid. FOTO: Marko Saarm

Tänavuste riigieksamite tulemuste selgumine tõotab lükkuda juuni viimastele päevadele. See võib tingida aga olukorra, kus ülikooli pürgija saab oma tulemuse teada vaid paarkümmend tundi enne seda, kui kõrgkoolide vastuvõtt lõppeb.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ehkki tänavu on gümnaasiumide riigieksamid koroonakriisi tõttu vabatahtlikud, otsustas enamik abituriente need siiski sooritada. Matemaatikaeksamit teeb 79 protsenti ning eesti keele eksamist võtab osa 88 protsenti kevadel taotluse esitanud eksaminandidest.

Põhjus, miks gümnasistid eksamitest loobuda ei söandanud, peitub ülikoolides. Nimelt nõuavad kõik kolm Eesti suurimat kõrgkooli – Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ning Tartu Ülikool – enamikul bakalau­reuseõppe erialadel riigieksamite tegemist.

See panebki koolitee distantsõppega lõpetanud abituriente viimast pingutust tegema siis, kui tavapäraselt juba puhkusel ollakse: 29. mail eesti keele ning 5. juunil matemaatika eksamit.

12.05.2020 14.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto