Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
14.05.2020
Eesti VIDEO JA GALERII ⟩ Lootusrikas hetk. Avanemise õnnestumise võti on 2+2-reegel (2) Hädaseadus jõudis presidendi lauale Eesti lühiuudised Elva vallas hukkus tulistamises inimene Uuring: veebis kogetakse üha rohkem seksuaalset väärkohtlemist (2) Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Majandus Riigi tulude prognoosimine logiseb (7) Majanduse lühiuudised Töötukassa pani ette ka juunis palka hüvitada Välismaa EL soovitab avada piirid ühesuguste vahel (3) Venemaa saatis USA-le süttivaid hingamisaparaate (11) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL ⟩ Varssavi pakti eesmärk jäi asjaosalistele ühenduse hääbumiseni selgusetuks (8) Arvamus Henri Zeigo: katkiste hingede aeg Joakim Helenius: lääne uus tõusmine (9) Ilmar Tomusk: eestikeelne nimi on ilus nimi (4) Mihkel Mutt: pandeemia heleroheline unistus (8) Andres Sutt: eelarvedistsipliin – hinne kaks (12) Kultuur Daniele Monticelli: eesti kultuur on olemuslikult tõlkeline Üks pilet unistuste maale, palun! Sport Spordi lühiuudised Ott Tänak ja tema rivaalid võivad Keenias rajale naasta (1) Intervjuu ⟩ Karl Robert Saluri jättis tippspordi lõplikult ning rajab USA-s uut karjääri Koroonaviiruse teine laine on vältimatu, kuid kas suured spordiliigad üldse hoolivad sellest? (1) Tallinn Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Reis Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl Reisi lühiuudised Maa Elu Biojäätmete konteiner või komposter on peagi kõigile kohustuslik (4) Nädala mõte: õpime lugema ja aru saama (1) Koroonaviirus ajas turismitalu perenaise palgatööle Uus mood: laps saab sünnipäevakingiks tibu (6) Järjekord talukana munadele venib mitme nädalani Maja renoveerimine on sama kulukas kui uue ehitamine Kogemus: vana maja taastamisel tuleb arvestada suurte kuludega Ilmajutt: vikerkaar vihjab tulevasele ilmale Hekk võib peale varju ka terviseturgutust anda Õunapuu õitsemisajal pange üles õunamähkuri feromoonpüünised Kriis käivitas Kalamatsil tootearenduse Tartu Ettevõtjad: esimesest šokist saime üle, kuid tulevik on tume Riin Kõiv: Vanemuise tänava jalgrataste «kiirteest» (2) Politsei võttis Neemiskülas mehe tapmise pärast kinni kaksikvennad Tartu lühiuudised Uuring: Tartu koolide õpilased söövad liiga vähe puu- ja köögivilju Lühidalt Pühajärve maalimine kujunes Johannes Uiga elutööks Ilmus uurimus mäletamise poeetikast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Järjekord talukana munadele venib mitme nädalani

1 min lugemist
Nurmenuku talu perenaine Viktoria Kaasik: „Midagi sellist pole varem olnud. Hommikul korjan munad kokku ja pärastlõunal neid enam ei ole.” FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Koroonakriisi algusest on talumunade nõudlus sedavõrd kasvanud, et mõnel kanapidajal on munajärjekord mitu nädalat pikk.

„Kes täna enda munasoovist teada annab, selle panen kirja, aga kätte saab alles juuni algul,” rääkis Nurmenuku talu perenaine Viktoria Kaasik läinud nädala lõpus. „Midagi sellist pole varem olnud. Hommikul korjan munad kokku ja pärastlõunal neid enam ei ole. Veider on kliendile öelda, et järjekord on kolm nädalat. Poes on ju riiulid täis. Kliente on palju juurde tulnud ja imelik küll, aga nad on nõus järjekorras ootama.”

Raplamaal Sillaotsa talus kanu pidav Viire Martma tõdes samuti, et karantiiniaeg on tõstnud huvi talumunade vastu. Vahepeal jäi nende talul koguni munadest puudus, aga nüüdseks on nõudlusele järele jõutud.

„Kui koroona tuli, siis kartsin, et hakkan istuma munahunnikute otsas, aga tegelikult on täiesti vastupidi läinud. Isegi kohvikud on tellimusi suurendanud,” rääkis ta.

Paljud kliendid, eriti Tallinna piirkonnas tahavad, et munad neile koju toodaks, ja eriti hea, kui kontaktivabalt üle antaks.

On küllalt neid, kes ei pea paljuks ise tallu munade järele sõita. „Üldse ei saa nuriseda, läheb hästi,” rõõmustas Martma.

Seotud lood
13.05.2020 15.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto