Sisukord
Sport
Tänane leht
15.05.2020
Eesti Eesti e-riik valmistub WHO kaudu maailma vallutama (15) Eesti lühiuudised Ligi Põlluaasale: sa kukkusid läbi! (22) Laane jätkab Kuressaare haigla ravijuhina Kakumäe karujaht venis öösse (2) Video ⟩ Pendeldajatel lõppes sundpuhkus Majandus Lennureisijaid ootab ees suur hulk uusi reegleid Majanduse lühiuudised Coopi panga juht: kriisis on ka võitjaid Pandeemia muudab autotööstust täielikult (6) Välismaa Euroskeptitsismil on igas riigis oma nägu (1) Poegade kaitsmine kohtukulli eest ähvardab viia Bolsonaro ametist (1) Putinit välja ajama läinud šamaan pandi hullumajja (5) Arvamus Juhtkiri: Balti Schengen võimaldaks paindlikku toimimist (1) Kaur Maran: ise teeme teise laine (32) Raimond Kaljulaid: Ärme kaota valvsust (11) Sven Sester: meie rahvuslik lennukompanii (2) Allan Puur: tagasipilk mullusele rahvastikuaastale (2) Tarmo Lääne: toetamine või kasum? Sergei Metlev: lääne individualismi rajad (3) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Linnateater näitas, et ka piirangutega võib teha head tööd Sport Suur sport on tagasi! Raha pani Bundesliga rattad käima Tartu Bussiliiklus pisitasa tiheneb, Helsingi lendudest pole veel juttugi Väikseski koduaias saab käed mullaseks teha RMK üraskitõrje hoopis soosib üraski levikut, mets hävineb (47) Uus parkimiskorraldus ajas Vahi tänava elanikud tagajalgadele (2) Kallaste kooli kaotamine jõudis kohtusse Tartu lühiuudised Tartus näeb tänasest filme autokinos (1) Ettevõtja appikarje: käige väljas söömas, ööbige hotellis (19) Mika Keränen veedab suve aialapil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur sport on tagasi! Raha pani Bundesliga rattad käima

3 min lugemist
Müncheni Bayerni jalgpallimehed ja teisedki Bundesliga mängijad on õnnelikud: Saksamaa vutt läheb edasi! FOTO: TOBY MELVILLE/REUTERS

Tahtmata 9. mail jätkunud Fääri saarte jalgpalliliigale ülekohut teha, pääseb esimese suure spordivõistlusena sel nädalavahetusel koroonatammi tagant Saksamaa vuti meistrisari Bundesliga. «Kui ühiskonda laiemalt vaadata, on arvestatav osa inimesi, kelle arvates pole see mõistlik ja teine seltskond, kes arvab vastupidi,» ütleb Eesti suurim Saksamaa vuti ekspert Andres Must.

Tellijale Tellijale

Musta hinnangul pole vaja otsida nõela heinakuhjast, kui tahta teada, miks Bundesliga jätkub. «Jalgpalli ei taastata selleks, et selgitada välja riigi meister, kõrgliigasse jääjad ja väljakukkujad või pakkuda inimestele meelelahutust. Telerahad on vaja kätte saada,» ütleb ta välja karmi tõe. «Mitte mingil muul põhjusel mänge ei peeta.»

Samas tuleb klubidest aru saada. Näiteks mullu teenisid Bundesliga tiimid 18 meeskonna peale kokku tervelt neli miljardit eurot, aga koroonakriisi tõttu on Saksamaa kahe tugevaima liiga 36 klubist 13 langenud majanduslikult väga täbarasse seisu ning mõni on pidanud kartma pankrotikuristikku kukkumist.

See, et klubidest voolab raha välja, on Musta hinnangul arusaadav. «Jalgpalliäri ongi nii püsti seatud. Üldjuhul muutuvad mõne klubi fännid närviliseks ja hakkavad juhtidele esitama kriitilisi küsimusi, kui selgub, et mõnel tiimil on suur rahareserv või ülejääk.»

14.05.2020 16.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto