Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.05.2020
Eesti VIDEO JA GALERII ⟩ Lootusrikas hetk. Avanemise õnnestumise võti on 2+2-reegel (2) Hädaseadus jõudis presidendi lauale Eesti lühiuudised Elva vallas hukkus tulistamises inimene Uuring: veebis kogetakse üha rohkem seksuaalset väärkohtlemist (2) Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Majandus Riigi tulude prognoosimine logiseb (7) Majanduse lühiuudised Töötukassa pani ette ka juunis palka hüvitada Välismaa EL soovitab avada piirid ühesuguste vahel (3) Venemaa saatis USA-le süttivaid hingamisaparaate (11) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL ⟩ Varssavi pakti eesmärk jäi asjaosalistele ühenduse hääbumiseni selgusetuks (8) Arvamus Henri Zeigo: katkiste hingede aeg Joakim Helenius: lääne uus tõusmine (9) Ilmar Tomusk: eestikeelne nimi on ilus nimi (4) Mihkel Mutt: pandeemia heleroheline unistus (8) Andres Sutt: eelarvedistsipliin – hinne kaks (12) Kultuur Daniele Monticelli: eesti kultuur on olemuslikult tõlkeline Üks pilet unistuste maale, palun! Sport Spordi lühiuudised Ott Tänak ja tema rivaalid võivad Keenias rajale naasta (1) Intervjuu ⟩ Karl Robert Saluri jättis tippspordi lõplikult ning rajab USA-s uut karjääri Koroonaviiruse teine laine on vältimatu, kuid kas suured spordiliigad üldse hoolivad sellest? (1) Tallinn Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Reis Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl Reisi lühiuudised Maa Elu Biojäätmete konteiner või komposter on peagi kõigile kohustuslik (4) Nädala mõte: õpime lugema ja aru saama (1) Koroonaviirus ajas turismitalu perenaise palgatööle Uus mood: laps saab sünnipäevakingiks tibu (6) Järjekord talukana munadele venib mitme nädalani Maja renoveerimine on sama kulukas kui uue ehitamine Kogemus: vana maja taastamisel tuleb arvestada suurte kuludega Ilmajutt: vikerkaar vihjab tulevasele ilmale Hekk võib peale varju ka terviseturgutust anda Õunapuu õitsemisajal pange üles õunamähkuri feromoonpüünised Kriis käivitas Kalamatsil tootearenduse Tartu Ettevõtjad: esimesest šokist saime üle, kuid tulevik on tume Riin Kõiv: Vanemuise tänava jalgrataste «kiirteest» (2) Politsei võttis Neemiskülas mehe tapmise pärast kinni kaksikvennad Tartu lühiuudised Uuring: Tartu koolide õpilased söövad liiga vähe puu- ja köögivilju Lühidalt Pühajärve maalimine kujunes Johannes Uiga elutööks Ilmus uurimus mäletamise poeetikast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mihkel Mutt: pandeemia heleroheline unistus

3 min lugemist
Mihkel Mutt. FOTO: Sander Ilvest

Koroonakriis paneb ühiskonna end kokku võtma, kuid kliimakriis mitte, sest see ei ohusta otseselt meid endid, vaid alles tulevaid põlvkondi, kirjutab kolumnist Mihkel Mutt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pandeemia ning eriolukord panevad iseenesest otsima paralleele keskkonnakaitsega, aga toimuvast on tehtud täiesti vastandlikke järeldusi. Laias laastus on ühed on arvamisel, et Covid-19 on tugevdanud «roheliste» argumente ja üritust, teiste meelest, vastupidi, on näidanud kõrgeid karisid nende teel.

Kõigepealt – Greta Thunbergil oli õnne! Kui ta oleks oma tegevust alustanud aasta hiljem, oleks maailm olnud peagi viirusega nii hõivatud, et talle oleks paratamatult vähem tähelepanu jätkunud. Näeme ju praegu, kuidas teated Lähis-Idast ja mujalt pingekolletest leiavad koha uudistesaadete lõpus «ülejäänud uudiste» all.

Loomulikult on keskkonnaktivistid ise tajunud uue diskursuse totaalsust ja mõistetavalt pingutavad, et pildil püsida. Nende üks põhiargumente on, et pandeemia on demonstreerinud rahvusvahelise kogukonna suutlikkust ennast kokku võtta ja astuda otsustavaid samme. Just seda, mille puudumist nad on varem ette heitnud. Me suudame! Nad arvavad, et vastavat meelelaadi ja teotsemistõhusust võib alal hoida, ning kutsuvad üles jätkama samas vaimus, kui majandus hakkab taastuma. Siis oleks õige aeg teha ümberlülitus uuele energiale ning eluviisile laiemalt.

13.05.2020 15.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto