Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.05.2020
Eesti VIDEO JA GALERII ⟩ Lootusrikas hetk. Avanemise õnnestumise võti on 2+2-reegel (2) Hädaseadus jõudis presidendi lauale Eesti lühiuudised Elva vallas hukkus tulistamises inimene Uuring: veebis kogetakse üha rohkem seksuaalset väärkohtlemist (2) Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Majandus Riigi tulude prognoosimine logiseb (7) Majanduse lühiuudised Töötukassa pani ette ka juunis palka hüvitada Välismaa EL soovitab avada piirid ühesuguste vahel (3) Venemaa saatis USA-le süttivaid hingamisaparaate (11) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL ⟩ Varssavi pakti eesmärk jäi asjaosalistele ühenduse hääbumiseni selgusetuks (8) Arvamus Henri Zeigo: katkiste hingede aeg Joakim Helenius: lääne uus tõusmine (9) Ilmar Tomusk: eestikeelne nimi on ilus nimi (4) Mihkel Mutt: pandeemia heleroheline unistus (8) Andres Sutt: eelarvedistsipliin – hinne kaks (12) Kultuur Daniele Monticelli: eesti kultuur on olemuslikult tõlkeline Üks pilet unistuste maale, palun! Sport Spordi lühiuudised Ott Tänak ja tema rivaalid võivad Keenias rajale naasta (1) Intervjuu ⟩ Karl Robert Saluri jättis tippspordi lõplikult ning rajab USA-s uut karjääri Koroonaviiruse teine laine on vältimatu, kuid kas suured spordiliigad üldse hoolivad sellest? (1) Tallinn Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Reis Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl Reisi lühiuudised Maa Elu Biojäätmete konteiner või komposter on peagi kõigile kohustuslik (4) Nädala mõte: õpime lugema ja aru saama (1) Koroonaviirus ajas turismitalu perenaise palgatööle Uus mood: laps saab sünnipäevakingiks tibu (6) Järjekord talukana munadele venib mitme nädalani Maja renoveerimine on sama kulukas kui uue ehitamine Kogemus: vana maja taastamisel tuleb arvestada suurte kuludega Ilmajutt: vikerkaar vihjab tulevasele ilmale Hekk võib peale varju ka terviseturgutust anda Õunapuu õitsemisajal pange üles õunamähkuri feromoonpüünised Kriis käivitas Kalamatsil tootearenduse Tartu Ettevõtjad: esimesest šokist saime üle, kuid tulevik on tume Riin Kõiv: Vanemuise tänava jalgrataste «kiirteest» (2) Politsei võttis Neemiskülas mehe tapmise pärast kinni kaksikvennad Tartu lühiuudised Uuring: Tartu koolide õpilased söövad liiga vähe puu- ja köögivilju Lühidalt Pühajärve maalimine kujunes Johannes Uiga elutööks Ilmus uurimus mäletamise poeetikast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Politsei võttis Neemiskülas mehe tapmise pärast kinni kaksikvennad

2 min lugemist
Esmaspäeva õhtupoolikul teatati politseile, et Tartumaal Neemiskülas Kuudi talus tulistati jahirelvast 59-aastast meest, kes sai raskelt viga ning hukkus sündmuskohal. FOTO: Margus Ansu

Lõuna prefektuur sai teisipäeva õhtul väljakutse tulistamisega päädinud sündmusele Elva valda Neemiskülla Kuudi tallu. Politseinikud leidsid sealt eest 59-aastase mehe, keda oli tulistatud jahirelvast ja kes suri kohapeal.

Teade tulistamisest laekus politseile teisipäeval kell 18.11.

Pererahva napsilembusest annavad aimu hoovi peal vedelenud alkoholipudelid. FOTO: Margus Ansu

Väljakutse peale algatati operatsioon, millesse kaasati lähedal asunud patrullekipaažid, kiirreageerijad ning eriüksus K-komando. Kuna korrakaitsjatel polnud teada, mis olukord talumajas valitseb, suleti esmalt kõik ümbritsevad teed ja ligipääsud, et vältida ohtu teistele inimestele.

Lask jahirelvast

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba selgitas, et läbimõeldud tegevusplaan on sellistes olukordades politseile ülioluline välistamaks, et ettearvamatu käitumisega tulistaja on kellelegi ohtlik.

Talumaja hoovist leidsid politseinikud kuulihaava saanud 59-aastase mehe, kes samas suri raske vigastuse tagajärjel. Politsei pidas kohapeal kinni kaks 53-aastast meest, keda kahtlustatakse raskes kuriteos.

Kolmapäeva lõuna ajal andis maja hoovis tapatööst endiselt märku vereloik auto kõrval murul. Seal oligi eelmisel õhtul jahirelvast tulistatud 59-aastast meest.

Millised sündmused täpselt eelnesid mehe traagilisele surmale, selgitasid politseinikud sündmuskohal, ning kõik nüansid selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus, ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba.

Naabri (nimi toimetusele teada) sõnul elasid majas, mille hoovis tulistamine toimus, kaksikvennad Theo ja Riho Varblane. Tema sõnul olid nad tavalised inimesed ning tema teada on üks vendadest ja nende isa jahimehed.

Sellele, et majas on armastatud napsu võtta, viitasid kuriteole järgnenud päeval hoovis siin-seal vedelenud viina-, rummi- ja õllepudelid. Ka kinnipidamise hetkel olid vendadel olnud alkoholi tarvitamise tunnused, kuid mis täpselt juhtus, pole veel selge. Toimunu üksikasjad selguvad juurdluse käigus.

«Millised sündmused täpselt eelnesid mehe traagilisele surmale, selgitasid politseinikud sündmuskohal, ning kõik nüansid selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus,» ütles Turba.

Politseile teatas lähedane

Politsei alustas juhtunu asjus menetlust tapmise paragrahvi alusel ja seda juhib ringkonnaprokuratuur. Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Kairi Kaldoja kinnitusel on 53-aastased kaksikvennad kinni peetud kahtlustatavatena 59-aastase mehe tapmises ning prokurör taotleb kogutud info pinnalt kohtult kahtlustatavate vahistamist.

Kuudi talu uks on kinni pitseeritud. FOTO: Margus Ansu

Ühele vendadest kuulus esialgsetel andmetel relv, millest tulistati. Politseile teatas juhtunust ühe kahtlustatava lähedane. Seda aga, mis täpselt niivõrd traagilise sündmuse põhjustas, mis seosed meestel omavahel olid või milline roll oli juhtunus kummalgi kahtlustataval, on veel vara öelda. Prokuratuur avaldab hukkunu lähedastele kaastunnet ja paneb kõikidele südamele, et alkohol ja tulirelvad tuleb hoida teineteisest nii kaugel kui võimalik.

Tapatöö talus

Neemisküla. FOTO: TPM

Elva valla Neemiskülas Kuudi talus suri jahipüssi lasust 59-aastane mees.

Seotud lood
13.05.2020 15.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto