Sisukord
Reis
Tänane leht
14.05.2020
Eesti VIDEO JA GALERII ⟩ Lootusrikas hetk. Avanemise õnnestumise võti on 2+2-reegel (2) Hädaseadus jõudis presidendi lauale Eesti lühiuudised Elva vallas hukkus tulistamises inimene Uuring: veebis kogetakse üha rohkem seksuaalset väärkohtlemist (2) Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Majandus Riigi tulude prognoosimine logiseb (7) Majanduse lühiuudised Töötukassa pani ette ka juunis palka hüvitada Välismaa EL soovitab avada piirid ühesuguste vahel (3) Venemaa saatis USA-le süttivaid hingamisaparaate (11) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL ⟩ Varssavi pakti eesmärk jäi asjaosalistele ühenduse hääbumiseni selgusetuks (8) Arvamus Henri Zeigo: katkiste hingede aeg Joakim Helenius: lääne uus tõusmine (9) Ilmar Tomusk: eestikeelne nimi on ilus nimi (4) Mihkel Mutt: pandeemia heleroheline unistus (8) Andres Sutt: eelarvedistsipliin – hinne kaks (12) Kultuur Daniele Monticelli: eesti kultuur on olemuslikult tõlkeline Üks pilet unistuste maale, palun! Sport Spordi lühiuudised Ott Tänak ja tema rivaalid võivad Keenias rajale naasta (1) Intervjuu ⟩ Karl Robert Saluri jättis tippspordi lõplikult ning rajab USA-s uut karjääri Koroonaviiruse teine laine on vältimatu, kuid kas suured spordiliigad üldse hoolivad sellest? (1) Tallinn Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Reis Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl Reisi lühiuudised Maa Elu Biojäätmete konteiner või komposter on peagi kõigile kohustuslik (4) Nädala mõte: õpime lugema ja aru saama (1) Koroonaviirus ajas turismitalu perenaise palgatööle Uus mood: laps saab sünnipäevakingiks tibu (6) Järjekord talukana munadele venib mitme nädalani Maja renoveerimine on sama kulukas kui uue ehitamine Kogemus: vana maja taastamisel tuleb arvestada suurte kuludega Ilmajutt: vikerkaar vihjab tulevasele ilmale Hekk võib peale varju ka terviseturgutust anda Õunapuu õitsemisajal pange üles õunamähkuri feromoonpüünised Kriis käivitas Kalamatsil tootearenduse Tartu Ettevõtjad: esimesest šokist saime üle, kuid tulevik on tume Riin Kõiv: Vanemuise tänava jalgrataste «kiirteest» (2) Politsei võttis Neemiskülas mehe tapmise pärast kinni kaksikvennad Tartu lühiuudised Uuring: Tartu koolide õpilased söövad liiga vähe puu- ja köögivilju Lühidalt Pühajärve maalimine kujunes Johannes Uiga elutööks Ilmus uurimus mäletamise poeetikast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl

5 min lugemist
Elsa on endine vabadusvõitleja ja veendunud, et iseseisvus on võitlemist väärt, ­sõjaarmid on ta kehal siiani alles. FOTO: Inga Kuusik

Eritrea, Punase mere äärne endassetõmbunud väikeriik (pindalalt vaid kaks ja pool korda Eestist suurem) Aafrika idaosas, on maailma tähelepanu alt enamalt jaolt väljas olnud. Kuulda on olnud, et viisasid sinna eriti ei jagata ja kõigi oma naabritega – Djibouti, Sudaan ja Etioopia – ollakse tülis. Kui siis eelmise aasta oktoobris anti Nobeli rahupreemia Etioopia peaministrile Abiy Ahmedile, kes lõpetas kaks aastakümmet kestnud pingelise vastasseisu Etioopia ja Eritrea vahel, tundus, et nüüd on küll õige aeg üle vaadata Asmara, UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Eritrea pealinn.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viisat oli vaatamata pikale bürokraatlikule protseduurile täiesti võimalik saada, ja saatkond andis ka teada, et maapiir Etioopia ja Eritrea vahel on avatud. Niimoodi siis oma plaani ka seadsin, lähenedes Eritreale Etioopiast.

Juba sõitu piirilinna Zalambessasse saadavad teekaaslaste segased jutud varastest ja röövlitest, keda sealkandis olevat hulgi. «Ära kedagi usalda.» Kohale jõudnuna kõnnin vapralt piirile, mööda külatänavat, millel tuulatakse vilja – liiklust ei mingit. Piiri valvavad kaks umbkeelset piirivalvurit ja Eritrea piiripunkt paistab ka, umbes 500 meetrit kaugemal. Aga... liikumist ikka ei mingisugust... ja mind, kes ma kangekaelselt soovin Eritreasse edasi minna, viiakse hoopis politseijaoskonda, kus kõik mu andmed mitmesse raamatusse kirja pannakse. Ei saanudki kohe aru, aga olen juba vahi all: kui avaldan soovi kohvi juua, tuleb automaadiga mees minuga kohvikusse kaasa.

13.05.2020 15.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto