Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.05.2020
Eesti VIDEO JA GALERII ⟩ Lootusrikas hetk. Avanemise õnnestumise võti on 2+2-reegel (2) Hädaseadus jõudis presidendi lauale Eesti lühiuudised Elva vallas hukkus tulistamises inimene Uuring: veebis kogetakse üha rohkem seksuaalset väärkohtlemist (2) Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Majandus Riigi tulude prognoosimine logiseb (7) Majanduse lühiuudised Töötukassa pani ette ka juunis palka hüvitada Välismaa EL soovitab avada piirid ühesuguste vahel (3) Venemaa saatis USA-le süttivaid hingamisaparaate (11) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL ⟩ Varssavi pakti eesmärk jäi asjaosalistele ühenduse hääbumiseni selgusetuks (8) Arvamus Henri Zeigo: katkiste hingede aeg Joakim Helenius: lääne uus tõusmine (9) Ilmar Tomusk: eestikeelne nimi on ilus nimi (4) Mihkel Mutt: pandeemia heleroheline unistus (8) Andres Sutt: eelarvedistsipliin – hinne kaks (12) Kultuur Daniele Monticelli: eesti kultuur on olemuslikult tõlkeline Üks pilet unistuste maale, palun! Sport Spordi lühiuudised Ott Tänak ja tema rivaalid võivad Keenias rajale naasta (1) Intervjuu ⟩ Karl Robert Saluri jättis tippspordi lõplikult ning rajab USA-s uut karjääri Koroonaviiruse teine laine on vältimatu, kuid kas suured spordiliigad üldse hoolivad sellest? (1) Tallinn Lähiajal algab taas tõukerataste rentimine Reis Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl Reisi lühiuudised Maa Elu Biojäätmete konteiner või komposter on peagi kõigile kohustuslik (4) Nädala mõte: õpime lugema ja aru saama (1) Koroonaviirus ajas turismitalu perenaise palgatööle Uus mood: laps saab sünnipäevakingiks tibu (6) Järjekord talukana munadele venib mitme nädalani Maja renoveerimine on sama kulukas kui uue ehitamine Kogemus: vana maja taastamisel tuleb arvestada suurte kuludega Ilmajutt: vikerkaar vihjab tulevasele ilmale Hekk võib peale varju ka terviseturgutust anda Õunapuu õitsemisajal pange üles õunamähkuri feromoonpüünised Kriis käivitas Kalamatsil tootearenduse Tartu Ettevõtjad: esimesest šokist saime üle, kuid tulevik on tume Riin Kõiv: Vanemuise tänava jalgrataste «kiirteest» (2) Politsei võttis Neemiskülas mehe tapmise pärast kinni kaksikvennad Tartu lühiuudised Uuring: Tartu koolide õpilased söövad liiga vähe puu- ja köögivilju Lühidalt Pühajärve maalimine kujunes Johannes Uiga elutööks Ilmus uurimus mäletamise poeetikast Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO JA GALERII ⟩ Lootusrikas hetk. Avanemise õnnestumise võti on 2+2-reegel

7 min lugemist
Reisijate hajutatus sadamas on kõigi huvides oluline. Nii terminali põrandale kui ka seintele kleebiti 2+2-reegli meeldetuletamiseks sildid. FOTO: Tairo Lutter

Tänasest on reisijate vedu Soome taas avatud, esialgu töö- ja vältimatuteks reisideks. Tallinna sadam nentis broneeritud piletite põhjal, et sadamal tõotab tulla keskmine tööpäev. Homme avatakse ka Läti-Eesti piir ning esmaspäevast saavad tahtjad minna jõusaali ja sportlased basseini ujuma. Ehkki jõusaalid on avamiseks valmis, soovitab teadusnõukoda sportida väljas, saalides treenida äärmisel juhul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eriolukorra juhi, peaminister Jüri Ratase korraldusega leevenes tänasest piirang, mille järgi pidid Soomest Eestisse saabuvad inimesed jääma piiriületuse järel 14 päevaks isolatsiooni. Kui seni võisid Eestis elavad, kuid Soomes tööl käivad inimesed ilma selle nõudeta Eestisse tulla kuni üks kord nädalas, siis nüüd saab Eesti ja Soome vahel liikuda ka tihedamini.

Kogu aeg ei saa ju karantiinis olla

Lisaks Soomes töötavatele inimestele kaob piiriületusejärgne isolatsiooninõue neile, kes saabuvad Soomest Eestisse tööle või õppima. «Pendeltööjõule me ei saa kehtestada 14-päevast karantiini, kuna siis nad on siin ja Soomes kogu aeg karantiinis,» ütles teadusnõukoja esimees, viroloogiaprofessor Irja Lutsar. Siiski on soovituslik kahe nädala jooksul hoiduda kodust lahkumast, välja arvatud tööleminekuks või muul vältimatul põhjusel. «Me nimetame seda kodutöökarantiiniks,» ütles Lutsar, lisades, kui tekivad mingid sümptomid, siis tuleb kohe perearstiga ühendust võtta.

13.05.2020 15.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto