Sisukord
Arter
Tänane leht
16.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Kriisijuhtimises on Eesti Euroopa tippude seas (5) Eestlased panid avatud Läti piiril ostupeo püsti (9) Külm kevad toob aiapidajatele veidraid üllatusi (1) Majandus Soomlased on leidnud üles Tallinki aktsia Börside taastumine pole pensionifondidesse eriti jõudnud Vjatšelav Leedo laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk asus ise reederiks (1) Merenduse lühiuudised Välismaa Trump ähvardas katkestada suhted Hiinaga (8) Välismaa lühiuudised Viirusekevad kasvatas Soomes järsult enesetappude arvu (3) Koju naasmisest unistavad Egiptuse nuubialased elustavad oma keelt Arvamus Aimar Altosaar: rahvastikukasvu võimalustest (14) Liblikas ja mesilane (2) E-riigi maailmaviija Kristina Herodes: Kuidas minust ahistaja sai? (3) Kiusaja või kiusatav? (10) Juhtkiri: rohkem usku vabasse maailma (19) Eksinud mesikäpad Kultuur video ⟩ Kunst sinu ümber. Romantiline realist Jevgeni Zolotko Sport Jõesaar tahab siirduda mõnda Euroopa tippliigasse Spordi lühiuudised Carl-Robert Puhmi kolumn: tugitoolisport noori ei paelu Ott Kiivikas pääses kodusele ravile Merendus Vjatšelav Leedo laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk asus ise reederiks (1) Merenduse lühiuudised AK Martin Ehala: TTÜ arengust Aaviksoo ajal (21) Raivo Sell: Tehnikaülikooli sisekliima on paranemas Jüri Allik: Kuidas hinnata TTÜ teaduspanust Eesti teaduse kontekstis? (2) Jaak Aaviksoo: Tehnikaülikooli kümnend (1) Jüri Reinvere: kui hirm on möödas ja auti löömine ees (1) Kas referendumiga saaks pensionid kahekordistada? (11) Maire Raadik: Demagoogiline õlgmees eestlase maailmapildis Jaan Tamm: viimaste päevade Pirita klooster (3) Jaak Prints: Suurkogus täitus kõige täpsemini üks teatri juhtmõtteid (1) Kas ja mis mõju avaldas «Ühtse Eesti suurkogu»? (6) Jaak Allik: NO99 suurporjekt oli populismivastane kaitsesüst (2) Kas neoliberialism on pelgalt ahnuse ratsionaalne põhjendamise meetod? (3) Vikerkaar loeb. Sang, mäng, äng Populaarteaduslikku faktikirjandust lastele ja noortele Kummaliseks pöördunud igapäevasus video ⟩ Kunst sinu ümber. Romantiline realist Jevgeni Zolotko Juurikas. Kuidas ma juuksuris käisin Aja auk. Kraftwerki nägu Rock’n’roll’i arhitekti lõbus elu Arter Rootsi perearstide liider Marina Tuutma: Rootsis öeldakse kõiki asju ümber nurga (3) Ainsa eestlasena kurikuulsas Wuhani laboris (1) Jumal tänatud, et päris löömaks ei läinud! (12) Kristina Herodes: Kuidas minust ahistaja sai? (3) Väärt nõu enne ratta ostmist: vaadake, millist tasub valida! (3) Rabarberiklassika, aga minivormis: Pinsi talu Toidutoa retsept Kawasaki vilistas traditsioonidele. Sõiduproov kruiseriga Vulcan S Tom Cruise kosmoses. Jah, just selline plaan NASA-l ja Elon Muskil Plagiaadiskandaal Tallinna moenädalal (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rabarberiklassika, aga minivormis: Pinsi talu Toidutoa retsept

7 min lugemist
Kadi Truus oma talu verandal, kuhu pere saab soojakraadide tulles kohvilaua katta. Rabarberihooajal juuakse seal tihtilugu ka maasika-rabarberi limonaadi, mida lahjendab ja paneb kihisema gaseeritud vesi. FOTO: Mihkel Maripuu

Väikestes kohtades üle Eesti leidub kodukööke, kust kohalikud peolauale torti, kooki, suupisteid või muud söögipoolist tellivad. Pinsi talu Toidutuba Järvamaal on üks, mille perenaine Kadi Truus asendab ümberkaudsele rahvale kohvikut, catering`i firmat või koroonaajal bolte-wolte. Ka esimesed rabarberikoogid on tal tellijatele juba saadetud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Äratus kell neli hommikul, järjekordne pontsakate Pavlova koogikeste paraad ahju, pärast vahukreem ja värsked marjad kaunistuseks peale ning stardiootele. Vahepeal tuleb kärmelt kokku laduda tordikihid biskviidist, toorjuustukreemist ja marjamagusast ning teele saata. Edasi kordub sama. Pärast südaööd lühike unepuhkus. Ning jälle otsast peale.

Nii hoogne küpsetamisrütm, justkui liinitöö, tabas Toidutoa perenaist Kadi Truusi paar päeva enne emadepäeva ja kestis selle õhtuni välja. Olgu see naiste-, sõbra- või emadepäev, ikka kuhjuvad kõik tellimused enam-vähem samale kellaajale. «Nagu alati,» tõdeb Kadi Truus oma Pinsi talu köögis Valgma külas Järvamaal. Kui tema teavitatud köögiga Toidutuba veel suuremalt käima läheb ja pärast uusi lubatähti menüü soolasega täieneb, tuleb majapidamisse soetada veel üks ahi, arvab ta.

Varasemaga võrreldes oli tänavune koroonakevad siiski teistmoodi. Enamik ümberkaudseid kundesid ei tulnud pidukookidele taluväravasse järele, vaid küpsetised viis kohale ajutiselt kulleriks kehastunud abikaasa Ahti. Need, kes elavad praegu Eestist kaugemal, olgu või Soomes, tahtsid aga magusat üllatust ühes lillekimbuga emale kodutrepile. «Rõõmu ja ahhetamist oli omajagu,» tähendab perenaine oma korrastamisjärgus talumaja valgel verandal.

15.05.2020 18.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto