Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.05.2020
Eesti Eesti e-riik valmistub WHO kaudu maailma vallutama (15) Eesti lühiuudised Ligi Põlluaasale: sa kukkusid läbi! (22) Laane jätkab Kuressaare haigla ravijuhina Kakumäe karujaht venis öösse (2) Video ⟩ Pendeldajatel lõppes sundpuhkus Majandus Lennureisijaid ootab ees suur hulk uusi reegleid Majanduse lühiuudised Coopi panga juht: kriisis on ka võitjaid Pandeemia muudab autotööstust täielikult (6) Välismaa Euroskeptitsismil on igas riigis oma nägu (1) Poegade kaitsmine kohtukulli eest ähvardab viia Bolsonaro ametist (1) Putinit välja ajama läinud šamaan pandi hullumajja (5) Arvamus Juhtkiri: Balti Schengen võimaldaks paindlikku toimimist (1) Kaur Maran: ise teeme teise laine (32) Raimond Kaljulaid: Ärme kaota valvsust (11) Sven Sester: meie rahvuslik lennukompanii (2) Allan Puur: tagasipilk mullusele rahvastikuaastale (2) Tarmo Lääne: toetamine või kasum? Sergei Metlev: lääne individualismi rajad (3) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Linnateater näitas, et ka piirangutega võib teha head tööd Sport Suur sport on tagasi! Raha pani Bundesliga rattad käima Tartu Bussiliiklus pisitasa tiheneb, Helsingi lendudest pole veel juttugi Väikseski koduaias saab käed mullaseks teha RMK üraskitõrje hoopis soosib üraski levikut, mets hävineb (47) Uus parkimiskorraldus ajas Vahi tänava elanikud tagajalgadele (2) Kallaste kooli kaotamine jõudis kohtusse Tartu lühiuudised Tartus näeb tänasest filme autokinos (1) Ettevõtja appikarje: käige väljas söömas, ööbige hotellis (19) Mika Keränen veedab suve aialapil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sven Sester: meie rahvuslik lennukompanii

3 min lugemist
  • Nordica toetamine kriisi ajal on õigustatud.
  • Euroopas avanevad uued ettevõtlusvõimalused.
  • Otseühendused suurte linnadega muudavad Eesti atraktiivseks.
Sven Sester FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Koroonaviirus on tabanud valusalt maailma lennundust. Paljudes riikides küsivad erakätes olevad lennundusettevõtted riigilt toetusi, garantiisid ja otselaene. Mitmed riigid keelduvad, nagu juhtus näiteks Virgin Atlanticu lennufirmaga, mille miljardärist omanik Richard Branson küsis abi nii Ühendkuningriigist kui ka Austraaliast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suurbritannia valitsus jõudis seisukohale, et ei kavatse toetada  Bransoni lennufirmat 500 miljoni inglise naelase abipaketiga (565 miljonit eurot), mida viimane küsis.  Heakskiitu ei saadud, kuna riik ei tahtnud maksumaksjate raha riskantse tehinguga ohtu seada. Sama reaktsioon tuli ka Austraalia valitsuselt, kes keeldus 1,4 miljardi austraalia dollari (834 miljonit eurot) suuruse laenu heakskiidust.

Ka legendaarne investor Warren Buffet realiseeris kõik oma portfellis olnud lennundusfirmade aktsiad. Ja neid tal jagus. Nelja erineva suure Ameerika lennukompanii (American Airlines, Delta Air Lines, Southwest ja United Airlines) 6 miljardi dollari väärtuses aktsiaid vahetas omanikku. Buffet ütles ise oma kõnes kaasinvestoritele: "Lennundusäris ma võibolla eksin ja ma loodan, et ma eksin - ma arvan, et see on väga suurel määral muutunud. Ma ei tea, kas reisijad kahe või kolme aasta pärast lendavad nii palju reisijakilomeetreid, kui eelmisel aastal. Kui äri taastub 70 või 80 protsendi ulatuses, lennukid ei kao. Teil on liiga palju lennukeid."

14.05.2020 16.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto