Sisukord
Arvamus
Postimees
15.05.2020
Eesti Eesti e-riik valmistub WHO kaudu maailma vallutama (15) Eesti lühiuudised Ligi Põlluaasale: sa kukkusid läbi! (22) Laane jätkab Kuressaare haigla ravijuhina Kakumäe karujaht venis öösse (2) Video ⟩ Pendeldajatel lõppes sundpuhkus Majandus Lennureisijaid ootab ees suur hulk uusi reegleid Majanduse lühiuudised Coopi panga juht: kriisis on ka võitjaid Pandeemia muudab autotööstust täielikult (6) Välismaa Euroskeptitsismil on igas riigis oma nägu (1) Poegade kaitsmine kohtukulli eest ähvardab viia Bolsonaro ametist (1) Putinit välja ajama läinud šamaan pandi hullumajja (5) Arvamus Juhtkiri: Balti Schengen võimaldaks paindlikku toimimist (1) Kaur Maran: ise teeme teise laine (32) Raimond Kaljulaid: Ärme kaota valvsust (11) Sven Sester: meie rahvuslik lennukompanii (2) Allan Puur: tagasipilk mullusele rahvastikuaastale (2) Tarmo Lääne: toetamine või kasum? Sergei Metlev: lääne individualismi rajad (3) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Linnateater näitas, et ka piirangutega võib teha head tööd Sport Suur sport on tagasi! Raha pani Bundesliga rattad käima Tartu Bussiliiklus pisitasa tiheneb, Helsingi lendudest pole veel juttugi Väikseski koduaias saab käed mullaseks teha RMK üraskitõrje hoopis soosib üraski levikut, mets hävineb (47) Uus parkimiskorraldus ajas Vahi tänava elanikud tagajalgadele (2) Kallaste kooli kaotamine jõudis kohtusse Tartu lühiuudised Tartus näeb tänasest filme autokinos (1) Ettevõtja appikarje: käige väljas söömas, ööbige hotellis (19) Mika Keränen veedab suve aialapil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sergei Metlev: lääne individualismi rajad

2 min lugemist
Sergei Metlev. FOTO: Sander Ilvest

Indiviidikeskses ühiskonnas elades kipub meelest minema, millest rahulik vaba elu sõltub. Meeldetuletuseks tasub õppida jaapanlastelt, kirjutab kolumnist Sergei Metlev.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Individualistlik ellusuhtumine on raskendanud läänemaailmas kriisiga toimetulekut, kuid kas see tähendab, et peame ennast muutma? Enesekriitiline tasub olla, kuid mitte pelgalt kriisi, vaid ühiskondliku rahu ja koostöö nimel.

Skepsis kehtivate sotsiaalsete ja õiguslike normide suhtes iseloomustab isikuvabadustele rajatud ühiskondi. See väljendab juba Kreeka polises leiutatud printsiipi, mille järgi asub võimuallikas rahvas endas ning igal rahva liikmel on oma erasfäär.

Kui rahvas on võimu kõrgeim kandja, siis igaüks meist on ainulaadne mikrovõim. See loob usu oma rolli maailmas ja tõstab indiviidi tahte muust kõrgemale. Indiviidi­kesksuse kõrvalsaadus on paratamatult suure pildi unustamine. Läheb meelest, millest see harjumuspärane vaba elu sõltub.

14.05.2020 16.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto