Sisukord
Arvamus
Postimees
15.05.2020
Eesti Eesti e-riik valmistub WHO kaudu maailma vallutama (15) Eesti lühiuudised Ligi Põlluaasale: sa kukkusid läbi! (22) Laane jätkab Kuressaare haigla ravijuhina Kakumäe karujaht venis öösse (2) Video ⟩ Pendeldajatel lõppes sundpuhkus Majandus Lennureisijaid ootab ees suur hulk uusi reegleid Majanduse lühiuudised Coopi panga juht: kriisis on ka võitjaid Pandeemia muudab autotööstust täielikult (6) Välismaa Euroskeptitsismil on igas riigis oma nägu (1) Poegade kaitsmine kohtukulli eest ähvardab viia Bolsonaro ametist (1) Putinit välja ajama läinud šamaan pandi hullumajja (5) Arvamus Juhtkiri: Balti Schengen võimaldaks paindlikku toimimist (1) Kaur Maran: ise teeme teise laine (32) Raimond Kaljulaid: Ärme kaota valvsust (11) Sven Sester: meie rahvuslik lennukompanii (2) Allan Puur: tagasipilk mullusele rahvastikuaastale (2) Tarmo Lääne: toetamine või kasum? Sergei Metlev: lääne individualismi rajad (3) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Linnateater näitas, et ka piirangutega võib teha head tööd Sport Suur sport on tagasi! Raha pani Bundesliga rattad käima Tartu Bussiliiklus pisitasa tiheneb, Helsingi lendudest pole veel juttugi Väikseski koduaias saab käed mullaseks teha RMK üraskitõrje hoopis soosib üraski levikut, mets hävineb (47) Uus parkimiskorraldus ajas Vahi tänava elanikud tagajalgadele (2) Kallaste kooli kaotamine jõudis kohtusse Tartu lühiuudised Tartus näeb tänasest filme autokinos (1) Ettevõtja appikarje: käige väljas söömas, ööbige hotellis (19) Mika Keränen veedab suve aialapil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raimond Kaljulaid: Ärme kaota valvsust

4 min lugemist
  • Eesti on liikumas Ungari mudeli suunas.
  • Paremäärmuslased õõnestavad rahvusvahelist koostööd.
  • Kriisi ajal on lõhe opositsiooni ja koalitsiooni vahel süvenenud.
Raimond Kaljulaid. FOTO: Sander Ilvest

Valitsus on kriisis kaugenenud liberaalse demokraatia põhimõtetest, kirjutab riigikogu liige Raimond Kaljulaid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vabadus ei kao ühe hetkega. See imbub käest aja jooksul. Ka Teise maailmasõja eelses Eesti vabariigis läks aega, enne kui vaikivast ajastust sai okupatsioon ja seejärel Eesti rahva, eriti meie poliitilise ja ühiskondliku eliidi otsene füüsiline hävitamine.

Ma ei oska öelda, kui palju on Eestil veel aega, enne kui eelmisel aastal paremäärmuslaste valitsusse kaasamisega alguse saanud protsess jõuab sinna, kuhu on nüüd jõudnud Ungari. Samuti on keeruline hinnata, milliseks kujuneb samasuguse saatusega riikide postdemokraatlik riigikorraldus, kui nad üldse suudavad oma riiklust hoida. Täiesti kindel on aga see, et oleme Ungari mudeli poole teel ja ka Keskerakonna ja Isamaa n-ö liberaalid kannavad lõpptulemuse ees vastutust.

14.05.2020 16.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto